• Головна
  • Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?
16:14, 25 листопада 2015 р.

Рахуємо чужі гроші. Скільки заробляють “поліціонери”?

Порилися в деклараціях. Працівники міліції – бездомні люди? Квартири і будинки не всі співробітники показують у деклараціях, але зарплати «світити» мусять. І виявляється, оплата труда фінансистів і кадровиків значно більша, ніж оперативників. Реформа має все поміняти?


Чимало правоохоронців, виявляється, люди бездомні. Принаймні, про це кажуть їхні декларації. Працюють-працюють, та не мають квартир чи будинків? То, мабуть, родичі мають? Дані про майно родичів не записані у багатьох звітах про доходи. Більшість декларантів-міліціонерів поставили на кількох сторінках самі прочерки. Де прочерків немає - чиясь турботлива рука затушувала інформацію. 

Мало в кого з працівників міліції є земельна ділянка. Хіба тільки в тих, що отримали кілька соток як учасники АТО. Такі міліціонери написали номер наказу МВС, яким їм виділили змелю. Дехто показав у декларації гараж, а в графі про автомобілі поставив прочерк. І тільки начальники сміливо позадекларовували машини. Не всі, правда, написали, що автівки в їхній власності. Навіть у начальника ДАІ «Фольксваген Таурег» 2012 року з приміткою «право користування».

Зайвого не писали
У вільному доступі в мережі декларації чотирьох тисяч співробітників міліції області. Нагадаємо, що вони всі працюють до переатестації поліцейськими з приставкою «в. о.». І хоча міліцію вже ліквідували, називаємо їх міліціонерами, бо декларації – за службу у 2014 році.

Звісно, переглянула журналіст далеко не всі звіти про доходи. Але серед побачених декларацій (не менше сотні) головне правило помітила.

Заповнювали міліціонери в документі для оприлюднення лише по дві графи, які не можна лишати порожніми. Це пункти «Загальна сума сукупного доходу» та «Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору».

Як виглядає діапазон зарплат, які мають щомісяця працівники різних підрозділів міліції, – дивіться в інфографіці нижче. Цікаво, наприклад, що начальник міліції Вінниці отримує мало не вдвічі більше від начальника міліції в районі. Територія обслуговування в місті менша за розміром, але злочинів тут фіксують більше. Що солідніше бути начальником відділу МВС обласного центру, демонструє зарплата, хоча посади тут і в районі вважаються рівнозначними. Звання – таке ж.

Дорогі і дешеві посади
Інша закономірність, яку прослідкували, порівнюючи декларації: працівників обласного управління більше цінують у грошовому еквіваленті, ніж інших правоохоронців. Аналогічні посади в райвідділах оплачуються нижче.

Якщо взяти до прикладу простого дільничного, то несправедливість відчувається найбільше. У Вінниці дільничний інспектор має можливість безкоштовно їздити на трамваї-тролейбусі. А його колезі, що один на два-три села, доводиться якось «обіймати» територію обслуговування без службового транспорту. При зарплаті трохи більшій двох тисяч гривень, хіба тільки на моторолер рік складати. Приблизно така ж зарплата, як дільничного, у оперативника.  

Ось що найбільше «муляє» працівників міліції в питаннях зарплат: виплати не відповідають трудомісткості. Наприклад, працівниці фінансових відділів чи кадровики отримують більше від людей, що бігають на оперативній роботі або патрулюють нічні вулиці. Перші сидять у зручних кабінетах, а другі, якщо не сачкують, то розкривають злочини. Як не крути, а робота в оперів і патрульних брудніша і небезпечна. Але врешті зарплати показують: «білі» люди в міліції – це ті, що не носять погонів. У не атестованих працівників (що не мають міліцейського звання) подекуди значно більші виплати.

Думаєте, що в начальника обласної міліції дуже велика зарплата? Не більша, ніж, наприклад, у начальника управління кадрового забезпечення.

Зарплата головного - загадка
То скільки все-таки отримує головний міліціонер області? Сергій Кримчук, що зараз тимчасово виконуючий обов’язки начальника головного управління Національної поліції у Вінницькій області, подавав декларацію за свій період роботи на нижчій, а значить, менше оплачуваній посаді. Знаходимо на обласному сайті декларацію колишнього першого заступника, попередника Кримчука. І якщо поділити суму виплачених йому грошей на місяці, виходить, що він мав зарплату трохи більшу 12 тисяч гривень.

Звіти про доходи головних міліціонерів областей треба шукати на сайті міністерства. Там декларації є, але не всіх начальників територіальних підрозділів, а тільки тих, які й зараз на посадах. Зарплати у всіх різні, бо в кожного міліціонера своя вислуга років та свої спецвиплати. Найвищу бачимо у начальник міліції в Івано-Франківській області, який задекларував трохи більше 156 тисяч (це приблизно 13 тисяч щомісяця).

У кількох декларантів-начальників однакові суми доходів на роботі – по 108 тисяч на рік. Ділимо ці гроші на 12 місяців – отримуємо лишень по 9 тисяч на місяць. Видно, така оплата праці керівника обласної міліції, якщо вислуга невелика. 




Переатестований міліціонер отримає ще більшу зарплату
Після того, як правоохоронець пройде переатестацію, йому почнуть нараховувати нову зарплату –  поліцейського. Вищу від міліцейської приблизно утричі. 

RIA вже писала, що патрульним поліцейським платитимуть 8-10 тисяч гривень. Щойно почався відбір нових дільничних, в Кабміні сказали, що «шерифам» дадуть базову зарплату 6,5 тисячі. Бійцям загону спецназу КОРД, який зараз проходить навчання, платитимуть по 10-15 тисяч гривень залежно від посади. А зарплата слідчого, як пообіцяв Арсен Аваков, зросте до 25 тисяч гривень.

Скільки платитимуть начальникам поліцій, не кажуть громадськості. А щойно заговорили про реформу, то як верхню межу зарплат “копів” називали 30 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...