• Головна
  • Щоб зареєструвати авто, люди стоять в черзі по кілька днів
10:48, 16 грудня 2015 р.

Щоб зареєструвати авто, люди стоять в черзі по кілька днів

В Україні скасували довідки-рахунки, необхідні при реєстрації автотранспорту. Нібито вони сприяли процвітанню корупції у Державтоінспекції. Насправді проблем стало тільки більше.

Аваков доповідає

«З сьогоднішнього дня ми "вбиваємо" довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників – "довідка-рахунок" – наказала довго жити!

Сьогодні, нарешті, склалися усі умови. Ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні Центри МВС, змінено процедури – підготовлено купу підзаконних нормативних змін... І ось сьогодні вніс Постанову до Кабінету Міністрів і був активно підтриманий: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів СКАСОВАНО!

Головна новина: тепер при оформленні автомобіля у Сервісному Центрі МВС продавцю і покупцю достатньо підписати договір купівлі-продажу у будь-якому сервісному центрі України у присутності адміністратора, який засвідчить особи учасників угоди на підставі їх документів. Засвідчить – безкоштовно!» - повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook міністр МВС Арсен Аваков 18 листопада.

Відтоді минуло вже три тижні й рожева пелена впала з очей.

Чергам кінця-краю немає

Як виявилося, реформи автоінспекції тільки додали труднощів у процес оформлення купівлі-продажу транспортних засобів. А через ліквідацію міжрайонних екзаменаційно-реєстраційних відділів (МРЕВ) у вінницькому центрі Управління державної автомобільної інспекції сформувалися величезні черги, у яких водії мають стояти по кілька днів. Люди обурені новими правилами та не приховують цього.

- Стою другий день, - розповідає Володимир Ільков. Він хоче переоформити машину на сина. - Вчора прийшов на 10-ту годину, так і не потрапилв аж до 17.00, бо у них почалася нарада. Сьогодні прийшов на дев’ять. Якщо на подачу заяв три вікна працює, то на укладення договорів тільки одне. Зі мною стоїть чоловік, який з вівторка бігає сюди. До кінця просто не продумано.

- Черга утворилася через те, що МРЕВ позабирали з районів, - каже автовласник Сергій Кропивницький. І сьогодні люди їдуть: зранку і цілий день. Людям це не подобається. Ми витрачаємо час і сенсу в цьому не бачимо. Сьогодні, якщо дасть Бог, то закінчимо. Переді мною ще чоловік 30-40.

Олександр Цвітоха займається продажем автівок. Він пояснив, у чому полягають основні недоліки реформи та запропонував, як їх можна позбутися.

- Зараз у МРЕВ сидить одна дівчина, яка виписує безкоштовні договори купівлі-продажу, - каже Олександр. - У неї нема електронної системи. Вона може виписати максимум 15 таких договорів за день. А приїжджають кожного дня набагато більше, плюс ще ті, кому треба без черги. Отож проста людина не може отримати безкоштовний документ. Одну людину обслуговують приблизно 40 хвилин. Треба чекати по два-три дні, щоб виписали цей договір.

Чоловік розповів про інший спосіб оформлення документів, який не випробовує терпіння та нерви на міцність, проте потребує чималих витрат коштів.

- Є альтернатива. Це нотаріальний договір, - пояснює він. - Але він набагато дорожчий – коштує близько 2500 гривень. Додатково нотаріус бере 300 гривень за згоду дружини або чоловіка. Окремо бере 600 гривень за експертну оцінку, щоб визначити ціну автомобіля. А від ціни ще забирають два відсотки податку. 1% - податок на додану вартість і 1% - пенсійний збір. Раніше довідка-рахунок коштувала не так, як показують по телевізору 1500 гривень, а 800 чи 700. Виписав, поставив на облік автомобіль – все.

Олександр пропонує давати людям вибір: платити чи ні, але й зменшити вартість довідки-рахунка.

Щоб зареєструвати авто, люди с

- Виправити ситуацію можна, - каже чоловік. - Потрібно дати людям можливість вибору. Ввели безкоштовний договір: наче гарно. Але зробіть ще додатково довідки-рахунки зі сталою ціною у 200 гривень. Щоб ці гроші йшли у бюджет, а не у кишені. І нехай люди самі вирішують чи стояти їм у черзі, чи заплатити за документ. Люди готові платити, щоб не чекати.

У сервісному центрі кажуть, що ситуація тимчасова

- У зв’язку з реформуванням системи МВС, в Україні створені регіональні сервісні центри, колись це були МРЕВ, - каже речник Вінницького сервісного центру Володимир Мотичко. - На Вінниччині їх п’ять, а раніше було 12. Тепер вони у Вінниці, Гайсині, Могилів-Подільському, Тульчині та Хмільнику. З метою купівлі чи продажу автомобіля, продавець та покупець звертаються до центру для засвідчення безкоштовного договору купівлі-продажу.

Володимир сказав, що перш ніж купувати автомобіль, рекомендується пройти експертизу. Така послуга надається безпосередньо біля колишнього МРЕВ. Коштує вона 190 гривень. Зважаючи на те, що аферисти “не сплять”, бажано убезпечити себе від несподіванок.

- На даний час великий наплив безпосередньо на сервісний центр Вінниці, - пояснює Володимир. - Дуже багато приїжджають з інших міст. Потрібно, щоб люди віднеслися з розумінням. Наразі питання пришвидшення процедури вирішується, але не все від нас залежить. Ми вибачаємося за спричинені незручності, це явище тимчасове. Намагаємось якомога швидше, комфортніше обслуговувати людей.

Нова реформа - це удар по бюджету, але рішення є

- Міністерство купувало бланки довідок-рахунків та транзитні номери для того, щоб потім продати їх торгуючим організаціям, - каже керівник громадської організації «Комітет безпеки руху» Володимир Черкас. - За неперевіреною інформацією, на складах цієї продукції зависло на суму близько 60 млн гривень. На їх продажі міністерство заробляло. І підприємства, реалізуючи цю продукцію, сплачували податок.

Також у деяких випадках посередники обкладаються податком у розмірі 5%. Раніше ДАІ не видало б довідку-рахунок, без квитанції про його сплату. Тепер контролю не лишилося, комісіонери просто пишуть розписку про те, що зобов`язані сплатити і все. Держава на цьому втратила великі гроші.

Громадські організації запропонували уряду вирішення проблеми, - розповідає Володимир. - Просили дозволити роботу підприємствам-комісіонерам. Нехай вони, не купуючи цю, як каже Аваков, корупційну довідку-рахунок, друкують договори купівлі-продажу на звичайному аркуші паперу і, підтверджуючи його, видають реальному покупцеві. ДАІ буде бачити, що оборудка відбулася і приймати цей договір до уваги, ставити машину на облік. Якщо я хочу скористатися безкоштовною послугою, я йду в сервісний центр ДАІ та стою в черзі. Якщо я готовий заплатити за послугу - йду до посередника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...