
10:45, 28 січня 2016 р.
Яка доля вінницького снігоприбирального трамваю?
Останнім часом сніг у Вінниці йде майже кожен день, а 25 січня сніг йшов цілий день і комунальним службам довелося посилено розчищати сніг не тільки з доріг, але і з трамвайних рейок.
У Вінницькому трамвайному депо є тільки один снігоочисний трамвай СХ-2. Він був виготовлений на вагоноремонтному заводі у місті Харкові у 1953 році і прийнятий в експлуатацію 28 грудня 1953 року. До Вінниці тоді було доставлено два снігоочисних трамваї. Один з вагонів з часом списали. А трамвай, що залишився – один з найстаріших вагонів свого роду. Раніше цей вагон мав снігоочисні щітки з двох сторін для роботи на одноколійних ділянках, які були у нас на вулицях 50 років Перемоги та Фрунзе. Згодом задня щітка була демонтована, але пульти управління так і розташовані з обох сторін.
– Я цієї зими бачив один раз цей трамвай. Правда він не чистив сніг, а просто їхав, – говорить вінничанин Сергій.
Уздовж трамвайної лінії по всьому Хмельницькому Шосе видно сліди на снігу від протектора тракторних коліс. Чистять сніг з рейок не тільки трамвай, а й звичайні трактори.
– У трамваї може поламатися щітка чи сам трамвай. Коли він чистить сніг, то за ним завжди їде технічний трамвай Т4, щоб у разі поломки снігоприбирального трамваю, його на місці зразу відремонтувати, - говорить співробітник музею трамваю при трамвайному депо Денис Колесник.
Побачити цей трамвай за роботою можна на відео:
Цієї зими випускали снігоприбиральний трамвай пару раз, тому що було небагато снігу. У Вінниці залишився один подібний трамвай і тому його бережуть, і у нього солідний вік. В Одесі, наприклад, 11 подібних трамваїв.
– Наше завдання прибирати 40 кілометрів трамвайних колій від снігу, а як ми це зробимо, можна сказати, наші проблеми. У нас є три трактори, з яких два невеликих. Ми прибираємо сніг і трамваєм, і тракторами, – каже технічний директор КП Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко.
Побачити цей трамвай та з ним сфотографуватися може кожен біля Музею трамваю.




Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Farmak надав 50% знижку на ліки з «Зимової підтримки 2025» при замовленні через Укрпошту
Новини компаній
09:15
Вчора
16:07
6 грудня
11:00
6 грудня
Оголошення
13:00, 9 грудня
15:06, 9 грудня
16:51, 5 грудня
15:06, 9 грудня
Коментарі