• Головна
  • Гайсинчанка померла, бо лікар не захотів її рятувати?
15:30, 29 квітня 2016 р.

Гайсинчанка померла, бо лікар не захотів її рятувати?

Нарікань на роботу медиків останнім часом стало дуже багато. Причин і пояснень цьому зазвичай знаходиться чимало, але найбільш традиційні - немає медикаментів і мала зарплата.

 

Та цього разу обурення людей сягнуло піку. Родина Шевчуків з Гайсина переконана: головною причиною смерті 57-річної Тетяни Шевчук є звичайна лікарська недбалість. Про це й написали у своєму листі, котрий надіслали виконуючому обов'язки головного лікаря Гайсинської станції швидкої допомоги Володимиру Денисову і до редакції, де детально розписали обставини цієї смерті. Згодом син Тетяни Шевчук Віктор розповів:

 

“Ніхто не сподівався на таку трагедію. Всі готувалися до свят. Так, мама хворіла, у неї хворі суглоби і вона пересувалася з паличкою. Але того дня їй стало погано з серцем. Ми викликали швидку допомогу. Фельдшер зробив кардіограму, укол і порадив звернутися до кардіолога. Але дуже швидко їй полегшало і йти до лікарні вона відмовилася. Вже вночі їй знову стало погано. Під ранок батько викликав швидку.

 

На виклик приїхав лікар Валерій Паляничко. Оглянувши маму та вимірявши тиск, він нічого більше не робив, відразу подзвонив на швидку і розпитав, що робила попередня бригада. Потім зробив те, що і його попередники, не дочекавшись поліпшення стану мами, поспішив поїхати. На ходу сказав татові, щоб вранці він привіз її до лікарні. Через хвилин двадцять довелося знову викликати лікаря. Знову прибув Паляничко. Цього разу він, навіть не одягнувши рукавичок і не провівши жодних реанімаційних дій, висловив свої співчуття...

 

Я теж працюю на швидкій допомозі водієм. Я знаю, скільки часу може витрачатися на той чи інший виклик. Якщо лікаря викликали до людини з хворим серцем, то він ніяк не може піти від хворого через 20 хвилин. Поміряти тиск і зробити укол — це не перша допомога. Причому, це не тільки моя така думка. Є вона і в інших його колег-лікарів. У нього за цей місяць вже є догана, люди не задоволені його роботою, бо його частіше бачать на базарі, де він рубає м'ясо. Мабуть, така робота приносить йому більше зиску. Я не так давно працюю. Але знаю, що інші лікарі навіть на найлегших викликах більше ретельно ставляться до виконання своїх обов'язків.”

 

“Це була халатність, недбалість, - переконана невістка Наталя, котра, до речі, працює медсестрою у реанімаційному відділенні лікарні. - Я не очікувала такого від лікаря. В нашій реанімації якщо беруться рятувати, то не відходять від людини годинами. З того світу витягують. Роблять все можливе і неможливе, щоб повернути людину до життя. В мене склалося враження, що він просто не хотів допомогти. У нього було все для її порятунку, а він нічого не зробив.”

 

Цей випадок - справжня НП в райлікарні. Заступник головного лікаря з медичних питань Володимир Денисов, котрий виконує обов'язки головного лікаря станції швидкої допомоги Гайсинської районної лікарні, був не надто багатослівним.

 

- Нині проходить службове розслідування. Заплановане засідання клініко-експертної комісії, котра й дослідить якість надання медичної допомоги конкретно у цьому випадку, - каже він. - Найближчим часом ми будемо розбирати випадок в присутності всіх працівників нашої підстанції. А ще — приїдуть фахівці з інших районів, будуть представники з обласного центру. Більш конкретно сказати поки що не можу. Це має бути колегіальне рішення. Цей лікар працює давно на швидкій допомозі. Має вищу категорію, якихось особливих скарг на його професійність не надходило.

 

Втім, на мою думку, в такій роботі відчуття можуть притуплятися. І ще — я тут не так давно, менше двох років працюю, тому щось більше розповісти про його професійність не можу. У нас працює чотири лікарі, є обладнані всім необхідним автомобілі, Медикаментів теж вистачає. Ось нещодавно лікарська бригада привезла чоловіка з гострим інфарктом, йому ввели препарат і вже на другий день перевели людину з реанімації до кардіології. Вартість одного флакону цього препарату 27 тисяч гривень. У кожного лікаря швидкої допомоги є навіть внутрішньокісткові інєктори, котрі дозволяють вводити препарат навіть тоді, коли вен зовсім не видно. Цій жінці був поставлений діагноз ішемічна хвороба серця та хронічна серцева недостатність. Результати всіх перевірок ми обов'язково віддамо рідним померлої.

 

Кажуть — ворон ворону око не виклює. Тому в Гайсині ніхто не вірить у те, що лікаря визнають винним у смерті людини. Сам Валерій Паляничко жодних коментарів не дає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...