• Головна
  • Квартирних крадіжок у Вінниці стало більше. Чому поліція не справляється?
14:48, 27 травня 2016 р.

Квартирних крадіжок у Вінниці стало більше. Чому поліція не справляється?

Злодія, спійманого на квартирних крадіжках, спитали, чого приїхав красти саме у Вінницю. «Бо у вас багате місто», - відповів. Хто, кого і як обікрав у нашому «багатому» обласному центрі та чому статистика квартирних крадіжок постійно зростає, розповів начальник карного розшуку. 

Майже три сотні квартир і приватних будинків обчистили з початку року у Вінниці – обікрали 296 помешкань вінничан. Оперативники ділять цю статистику за способом проникнення, бо те, яким чином крадій проник у чуже житло, говорить про рівень його кваліфікації - випадковий злодій чи професіонал.

Випадкові крадії лізуть через балкони, ламають вікна або псують замки викрутками. А кваліфікований злодій працює відмичками. Він точно знає, який замок візьме, а до якого не варто й підступатися, і вже володіє інформацією, в котрій квартирі знайде цінності.

Якраз методом підбору ключа (відмичками), за словами начальника управління карного розшуку обласної поліції Олександра Цимбалюка, було скоєно більше ста квартирних крадіжок. Полковник сказав, що місцевих раніше засуджених злодіїв знають і оперативники, і дільничні. Профілактику проводять. Але погоду роблять гастролери. Найчастіше, це кримінальні елементи зі Сходу, які приїжджають попрацювати до Вінниці на кілька днів.

- Війна призвела до того, що з місць бойових дій ті люди, які не хочуть воювати ні за Україну, ні за бойовиків, а хочуть красти, приїжджають до нас і створюють тут проблеми, - говорить Олександр Цимбалюк. – Були такі, що питаєш, чого сюди приїхав, відповідають: «У вас багатий город». Чогось вони так вважають. Видно, заїжджають, дивляться на будинки і складають враження.

Як правило, гастролери, зупиняються на квартирах, що здаються щодобово. Працюють днів три. У одному житловому кварталі. Обберуть кілька квартир – і шукай вітру в полі.

В поліції пояснюють: квартирника треба спіймати на гарячому, щоб його справа мала судову перспективу. Через це просять вінничан інформувати на «102», якщо чуєте підозрілі звуки або помітили сторонних людей, які крутяться в під’їзді чи під будинком.

- Правильно в народі кажуть: добрий сусід краще хорошого родича, - говорить Олександр Цимбалюк. – Родича можна роками не бачити, а сусід завжди поруч. І у нас є багато випадків затримань квартирників після дзвінків сусідів про чужих людей в під’їзді. Патрульні швидко реагують, перевяють, хто ходить, чому й чи немає в кишені приборів, які свідчать, що це квартирник. Відмички є різні. У нас вже ціла колекція назбиралася.

Начальник карного розшуку розказав, що одне із останніх затримань «домушників» по дзвінку сусіда було на квартирі співробітника поліції.

- Хлопчик був вдома, його просто закрили у ванній кімнаті і пограбували квартиру, - каже Олександр Цимбалюк. – Дітей варто навчати, що нікому чужому відкривати не треба двері.

Також головний оперативник області перед сезоном відпусток радить менше говорити про поїздку на відпочинок, за кордон:

- Бажано, щоб менше людей знали, куди ви їдете, на скільки і коли виїжджаєте. Піде через знайомих інформація – і цього буде достатньо. Злодій підхопить «тему» і матиме вашу хату на прикметі. Потім прийде і перевірятиме кілька вечорів. Не горить світло – значить поїхали. Може ставити мітки для перевірки на дверях, щоб пересвідчитися, що ніхто не приходить кілька днів.

- Були раніше у нас випадки в квартирах і будинках, господарі яких поїхали в Єгипет чи до Європи відпочивати. Злодій заходив, знаходив ключі від машини, все туди вантажив з хати і їхав звідти хазяйською машиною, - продовжує Олександр Цимбалюк. - Він закритий зараз. Спіймали, арештувати і засудили.

Нещодавно ми писали про злочинців, звільнених за Законом Савченко. Відпускають, перерахувавши термін тримання під вартою за принципом "день за два", й квартирників. Їх уже вийшло, як каже начальник карного розшуку, 30, і лишень вісім із них дійсно поселилися за тими адресами, які вказали в документації для кримінально-виконавчої інспекції. Решту тепер треба знайти розшуківцям, аби контролювати, чи не взялися вони знову за крадіжки з квартир.

- Відпрацювання проводимо, але в нас не вистачає часу і людей, - каже начальник карного розшуку. – Тим паче, в нас дуже м’яке законодавство, яке дозволяє відпускати під заставу злодіїв. До абсурду доходить: ми його три рази ловимо, по трьох кримінальних провадженнях проходить, що він краде, і він на свободі знаходиться. Суд постановив йому арешт і визначив заставу. Жінка, яка так само, як він, ніде не працює, приносить 45 чи 95 тисяч гривень, його відпускають, і на другий день він знову іде по наших з вами квартирах.

Олександр Цимбалюк також розповів, як на Київській жінка спіймала злодіїв, що проникли в сусідню кватиру. Почула їх через двері і зачинила вихід з тамбуру. Крадії намагалися втекти через вікна – стрибали. Втекти не вдалось.

- Людям не треба самим вживати заходів для затримання злочинців, тому що зараз спостерігається озлобленість, і в злочинця може бути не тільки відкрутка, ніж, кастет, - каже Олександр Цимбалюк. – Зараз зброї багато. Граната – це вже не зброя вважається. Кожен, хто себе вважає «крутим», має гранату. Дзвоніть «102». Для нової поліції саме головне – приїхати вчасно, так що реакція на ваш дзвінок буде обов’язково.

Як працює сьогодні нова служба «102» та наскільки оперативно патрульні поліцейські реагують на виклики вінничан, можна прочитати в репортажі з диспетчерської. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...