15:09, 2 жовтня 2014 р.

Семирічна … штангістка

Необізнані вважали її звичайним глядачем, а вихід на поміст такої ну дуже юної штангістки викликав чимале здивування. Семирічна дівчинка нарівні зі студентами вдало виконала кілька спроб підняття ваги. І стала переможницею змагань, адже учасниць аналогічного віку більше не було.

Разом з мамою і старшою сестрою

Віка Максименко в Кубку виступала разом зі свою старшою сестрою – 17-річною старшокласницею Оленою. До речі, першою до залу важкої атлетики кооперативного інституту почала ходити мати сестер, яка займалася не заради спортивних досягнень, а задля оздоровлення.

– Вперше я прийшла до залу штанги в середині минулого літа. Перед цим отримала травму на змаганнях з вільної боротьби (я кандидат в майстри спорту з цього виду єдиноборств). Щоб усунути наслідки травмування, мені порадили підкачати м’язи рук, в чому допомагають заняття штангою. Важка атлетика мене одразу зацікавила, – розповіла Олена Максименко.

Одного разу Віка Максименко дізналася, що сестра відвідує залу важкої атлетики і теж захотіла спробувати. Вона одразу без проблем підняла вагу 8 кг, що тренери назвали непоганим результатом.

Маленькій Вікторії сподобалося і тренуватися, і виступати на змаганнях. Поки що дівчисько отримує грамоти і медалі без боротьби, адже просто не має суперниць у своїй категорії. Найближчій за віком вінницькій штангістці – десять років.

– Мати підтримує наше захоплення важкою атлетикою, адже сама нею цікавиться. А ось батько трохи побоюється того, щоб ми не травмувалися. На щастя, поки що цього не сталося, – наголошують сестри.

Портфель носити вже не важко

Вага Віки Максименко – 20 кг. Дівчинка піднімає в ривку 10-кілограмову штангу, а штовхає вагу 12 кг.

– Я займаюся важкою атлетикою щоденно, разом із сестрою. Мешкаємо неблизько, на Тяжилові, але тренувань не пропускаємо, – каже Віка Максименко. – За допомогою важкої атлетики я хочу стати сильною, накачати м’язи. Це заняття стає в нагоді і звичайному житті. Наприклад, тепер мені не так важко носити портфель з багатьма підручниками.

Сестри Максименко намагаються рівнятися на свого досвідченого тренера Івана Лозовського. А ось виступи відомих штангістів по телевізору не дивляться – по центральним каналам їх не демонструють, а до кабельного телебачення родина ще не підключилася.

Віка Максименко навчається в другому класі школи № 27. Майже ніхто з однокласників і вчителів до недавнього часу не знали про її захоплення штангою. Цікаво, а що вони скажуть після виходу цього матеріалу?!

Коментар експерта

Головний секретар Кубку Івана Лозовського, суддя міжнародної категорії з важкої атлетики Микола Тютрін:

– В Німеччині важкою атлетикою дівчата починають займатися в п’ять років. Коли почати в такому юному віці, виростають сильні штангістки, але водночас вони є стрункими і красивими дівчатами. Якщо ми рухаємося до Європи, то варто використовувати європейський досвід, в тому числі й у спортивній царині.

В Україні також час від часу з’являються дуже юні штангістки. Наприклад, в сім років почала підіймати вагу майбутня олімпійська чемпіонка Наталя Скакун. До речі, вона тренувалася в Борисполі, а дебютувала на змаганнях саме у Вінниці.

Заняття штангою в юному віці не можуть принести шкоди організму, якщо це відбувається під контролем досвідчених тренерів. Адже фахівець знає, яке саме навантаження треба давати дитині. Зрозуміло, дуже юних штангістів не сильно навантажують. У віці 7 – 10 років мова йде лише про покращення фізичної форми і здобуття елементарних навичок важкої атлетики. А ось офіційні всеукраїнські і міжнародні змагання проводяться лише серед підлітків – від 15 років і старше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...