• Головна
  • Вінницькі судді - у рейтингу найпопулярніших в соцмережі Facebook
13:30, 24 січня 2015 р.

Вінницькі судді - у рейтингу найпопулярніших в соцмережі Facebook

За даними Американської асоціації правників, понад 40% американських суддів мають профілі у соціальній мережі Facebook.

Вітчизняні володарі мантій тільки починають опановувати такий спосіб спілкування. Видання "Закон і бізнес"склало рейтинг найпопулярніших суддів у соцмережі Facebook. В топ-10 найкомунікабельніших служителів Феміди увійшли четверо вінницьких суддів: голова Вінницького апеляційного адміністративного суду (ВААС) Віталій Кузьмишин, голова Вінницького окружного адміністративного суду (ВОАС) Віталій Дончик, заступник голови ВОАС Андрій Томчук та суддя ВОАС Михайло Жернаков

4-1_highres

Голова ВААС Віталій Кузьмишин переконаний, що мати свою сторінку в соцмережах — це передусім вимога часу.

1266297_229054353909685_1686481283_o - Між українськими судами та суспільством історично склався комунікаційний вакуум. І він заповнюється маніпуляторами, які мають на меті аж ніяк не інтереси суспільства в справедливому суді. Потреба в налагодженні ефективного спілкування (комунікації) очевидна. Суди мають про себе розповідати, інформувати, і в такий спосіб здобувати громадську підтримку. І соціальні мережі, такі як Фейсбук, є гарним помічником у цьому, - сказав Віталій Кузьмишин

Події в соцмережах голова ВААС не коментує, адже вважає, що з точки зору етичних, моральних та професійних якостей суддя не повинен цього робити. А от висловлювати на своїй сторінці думки щодо покращення діяльності судової влади вважає правильним.

- Багато чого з моїх публікацій вже враховано в законодавчих актах. А тому доходжу висновку, що так можна впливати на процеси законотворення задля покращення діяльності суду та суспільних відносин, - впевнений Кузьмишин. 

Очільник суду також каже, що суддя не повинен оприлюднювати фотографії особистого характеру в соцмережах, адже особисте має залишатися особистим.

- Суддя, створюючи сторінку в соцмережі, повинен ставити за мету зробити роботу своєї установи відкритою та зрозумілою для простого громадянина, поширювати ту інформацію, яка є корисною для громадськості, - пояснює суддя.

На запитання щодо віртуальної дружби «не з тими» людьми В.Кузьмишин каже:

Я не можу назвати осіб, які в списку друзів на Фейсбуку, дійсно своїми товаришами. Це віртуальні друзі, більшості з яких я навіть не знаю. Додав їх до списку тільки тому, що вони виявили бажання читати інформацію, яку я розміщую на своїй сторінці.

Суддя ВОАС Михайло Жернаков вважає, що його колеги не зобов'язані мати сторінку в соцмережах, але при бажанні можуть.

10873552_444857565665448_354242128089885112_o (1)

- Сьогодні це найшвидший засіб комунікації. Я не бачу підстав, чому б ним не скористатися. Такої самої думки й західні колеги, -каже М.Жернаков.

Він не запрошує своїх колег реєструватися в соцмережах, бо вважає, що це особиста справа кожного. Проте переконаний, що судді мають вести відвертий діалог з суспільством.

- Я за те, щоб судді доносили власне бачення подій. Сьогодні за нас говорять медіа, політики, активісти й, на жаль, далеко не завжди об’єктивно та професійно. Це можна і треба виправляти. Нам потрібен чесний і відвертий діалог із суспільством без посередників, - каже Жернаков. 

Події у Фейсбуці він не коментує, адже прагне беззаперечно дотримуватися вимог суддівської етики та уникати конфлікту інтересів. Та щодо публікації фотографій особистого характеру суддя не такий категоричний. 

Залежно від того, наскільки особистого. Це ж моя сторінка як приватної особи, а не офіційної. Проте, звичайно, все має бути в межах розумного, - уточнює правочинець.

Щодо фейсбушних френдів, М.Жернаков каже, що усі віртуальні приятелі знаходяться в загальному доступі, відтак кожен може промоніторити список друзів судді і в разі виявлення "не тих" осіб скористатися процесуальною гарантією забезпечення неупередженості судді.

Якщо я хоч на мить сумніватимусь у власній неупередженості, заявлю самовідвід. Але це не привід не товаришувати з кимось, мовляв, а раптом хтось щось подумає. Навпаки, ця інформація є відкритою, і якщо сторона сумнівається, то відвід може заявити вона. Якщо ж вона цього не зробить, тобто не скористається процесуальною гарантією забезпечення неупередженості судді, значить, питання щодо упередженості не повинні виникати й у подальшому, -резюмував Жернаков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...