• Головна
  • Де сховатися вінничанам у випадку надзвичайної ситуації?
14:30, 2 березня 2015 р.

Де сховатися вінничанам у випадку надзвичайної ситуації?

На домені gov.ua на офіційній сторінці регіональної служби «101» запрацювала сторінка «Інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту м. Вінниці», на якій представлена інформація про об'єкти, де може укриватися населення у разі доведення до населення сигналу «Увага всім!».

Користуючись картою, громадяни можуть дізнатися місцезнаходження споруд цивільного захисту, найближчих до їх будинків, офісів або інших будівель.

На сайті об’єкти можна також відсортувати за місцем розташування, категорією (житловий будинок, промисловий об'єкт, школа, лікарня і т.і.), а також за відстанню до споруди цивільного захисту від місця, де в даний момент знаходиться користувач. Крім цього, громадянам надається вичерпна інформація щодо виклику до місця знаходження найближчих підрозділів служби «101».

Де сховатися вінничанам у випадку надзвичайної ситуації?, фото-1

Проект реалізовано безпосередньо ІT-фахівцями ГУ ДСНС України у Вінницькій області з метою дати громадянам України можливість володіти інформацією щодо власної безпеки у м. Вінниці на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, у т.ч. пов’язаних із воєнною та терористичною загрозами.

Одним з найбільш поширених та ефективних є захист населення шляхом евакуації. При неможливості або недоцільності евакуації застосовуються організація радіаційного, хімічного та медико-біологічної (РХБЗ) захисту населення. Інженерний захист населення і персоналу організацій виявилася найбільш ефективною і прийнятною ще в роки другої світової війни і застосовується до цього дня, особливо в зонах військових дій. Успіх проведених заходів багато в чому залежить від своєчасного і правильного оповіщення населення, правильної психологічної роботи з населенням, недопущення паніки. У залежності від конкретної ситуації приймається рішення про той чи інший спосіб захисту населення. Тому, безумовно, усі громадяни повинні знати загальні положення способів захисту.

Захисні споруди цивільного захисту – сховища, протирадіаційні укриття та найпростіші укриття.

Укриття населення в окремих видах захисних споруд цивільного захисту (інженерний захист) здійснюється виключно після доведення оперативним черговим через системи оповіщення сигналу «Увага всім!» та у відповідності до подальших інструкцій в залежності від виду загрози (наприклад, застосування авіації або застосування ракетно-артилерійських засобів ураження).

Переглянути всі укриття на карті можна ТУТ.

ДОВІДКА:

Сховища – об’єкти, призначені для укриття працівників найбільшої працюючої зміни суб'єктів господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період та забезпечують життєдіяльність міст (віднесені до відповідних груп цивільного захисту), медичного та обслуговуючого персоналу закладів охорони здоров'я, а також хворих, які не підлягають евакуації.

Протирадіаційні укриття (ПРУ) – окремо розташовані, або розташовані в одно- чи двоповерхових будинках об’єкти, призначені для укриття працівників об’єктів господарювання, населення, хворих, медичного та обслуговуючого персоналу закладів охорони здоров’я.

Найпростіші укриття – підвали та підпілля в житлових будинках, промислових, допоміжних і адміністративно-побутових будинках; заглиблені споруди, що стоять окремо, призначені для виробничих, складських і побутових потреб: заглиблені гаражі (паркінги), овочесховища, погреби, склади та інше; окремі приміщення на перших і других поверхах у кам'яних (бетонних) будівлях, що мають мінімальну кількість зовнішніх відкритих стін, особливо без віконних та інших отворів. Найпростіші укриття призначені для захисту населення міст, віднесених до груп цивільного захисту, яке не підлягає евакуації у безпечне місце та не укривається в сховищах та ПРУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...