• Головна
  • Через травмованих на залізниці дітей, вінницьким школярам покажуть жорстке відео
16:40, 1 квітня 2015 р.

Через травмованих на залізниці дітей, вінницьким школярам покажуть жорстке відео

Кількість дитячих травмувань на залізниці збільшується. Нещодавно у Вінниці двоє школярів вдарило струмом на даху цистерни. УМВС України на Південно-Західній залізниці показуватимуть в школах шокуюче відео та готують інші заходи для профілактики таких випадків.

Травмуються діти в основному через неуважність, - багато підлітків переходять колії в навушниках та капюшонах. Вони не чують і не бачать, що робиться навколо. Нещодавно з’явився популярний і небезпечний молодіжний рух «зачепінг» - катання на поїздах ззовні та «графітчики» - ті, що розмальовують вагони.

 

За статистикою,  кількість випадків тривожно наздоганяє минулорічні показники: за минулий рік їх було 12, станом на березень 2015 – вже сім.

Боротись із дитячим травматизмом на залізниці будуть комплексно. Плакати та листівки висітимуть на вокзалах і в школах, прилеглих до залізниць. Вони інформуватимуть про небезпечність електродуги, її часто недооцінюють.

- У неї потужність 27 тисяч вольт, щоб травмуватись, не треба тримати електродугу рукою достатньо знаходитись на відстані метра-двох, залежно від погодних умов, більшість людей вбиває миттєво, - говорить заступник начальника УМВС України на ПЗЗ, начальник міліції громадської безпеки Анатолій Домарацький.

Начальник сектору зв’язків з громадськістю УМВС України на ПЗЗ Наталя Мельник наголошує, що коли наприклад дітей двоє і з одним щось трапляється, інший лізе рятувати, і слідом трапляється інший нещасний випадок. Поки не відключать напругу, туди неможна лізти.

Крім ураження струмом,  діти потрапляють під потяги. Важливо пам’ятати, що навіть коли поїзд рухається дуже повільно, 20 км на годину, гальмівний шлях багатотонної машини буде не менше кілометра.

Для шкільних методистів підготували два відеоролики для показу в школах. Одне з них містить шокуючі кадри. Вихователі самі вирішуватимуть, який ролик показувати. Але на думку Наталі Мельник  саме так можна вплинути на підлітків, які займаються зачепінгом, катаються на дахах електричок. Вони повинні бачити важкі наслідки. Струм проходить через тіло, залишає опіки, тіло падає з даху вагона – це травми і переломи. Після такої забави дитину чекає довга і складна реабілітація, часто не можна відновити здоров’я повністю.  

- За такі факти буває не лише горе, а й відповідальність. Поява дітей без супроводу дорослих до 16 років на залізниці (об’єкт підвищено їнебезпеки) несе невиконання батьківських обов’язків і на них складають протокол.  Але це є і певною мірою виховним моментом до батьків, аби уникнути таких випадків в подальшому, - говорить начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України на ПЗЗ Олександр Хомич.

Нагадаємо, нещасний випадок трапився 14 березня на станції Вінниця Південно-Західної залізниці, коли Іллю Прокопенка та Ростислава Алексюка 11-річних  хлопців вилізли на цистерну, де їх вдарило струмом. На обох матерів склали протоколи, як того і вимагає закон.

Довідка

Протягом 2015 року на Південно-Західній залізниці сталося 7 нещасних випадків за участі дітей, троє з них загинули на місці. Найбільше випадків припадає на ураження електричним струмом. Дані факти є наслідком недотримання правил безпеки під час перебування на об’єктах залізниці. Залізниця не відповідає за наслідки та компенсації не відшкодовує – це є об’єкт підвищеної відповідальності, де не місце дитячим пустощам

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...