• Головна
  • Стало відомо, від кого на Вінниччині вимагають знизити ціну на хліб
20:43, 1 квітня 2015 р.

Стало відомо, від кого на Вінниччині вимагають знизити ціну на хліб

Останніми днями Антимонопольний комітет почав нагадувати виробникам і торгівельним мережам про те, що вони завищують ціни. Курс долару знизився, а цінникам це не позначилося. Оскільки АМКУ немає права диктувати цінову політику окремим суб’єктам господарювання, комітет обмежився рекомендаційними заходами. Якщо вони не досягнуть мети, мають бути застосовані санкції. На Вінниччині під таким м’яким тиском антимонопольщиків опинилися більше 30 місцевих підприємств.

За словами голови Вінницького обласного територіального відділення АМКУ Миколи Слободянюка, рекомендаційні листи щодо змін гуртово-роздрібних цін надіслані найбільшим виробникам хлібу та хлібних виробів. Відсоток, на який слід знизити вартість буханця, їм не вказують. Кінцева ціна має відповідати економічно-обґрунтованій. Але якщо виробники не «відреагують» належним чином на рекомендації, то у відділенні розпочнуть дослідження, та за наслідками результатів порушень можуть нарахувати штрафні санкції.

Щодо місцевих виробників, то попередження отримали ПАТ «Концерн «Хлібпром», ПП «Вінницька паляниця», ПрАТ «Вінницямлин», СПД Моісеєва (Вінниця), ФОП Сташко (Хмільник),  ФОП Мельник (с. Клебань Тульчинського району), ПАТ «Могилів-Подільський консервний завод», ТОВ «Бонус-У» (Літин), ПП «Кряж» (Крижопіль), ТОВ «Тростянецьхліб», ПАТ «Козятинхліб», ПП «Липовецька хлібна база», а також Немировський комбінат кооперативної промисловості та аналогічне підприємство в Жмеринці.

Розуміючи, що саме супермаркети є законодавцями моди на нові ціни, АМКУ звернувся до найбільших торгівельних мереж з пропозицією зменшити націнку та сприяти тому, щоб на полицях не виникав штучний дефіцит продуктів харчування, що традиційно призводить до підвищення їхньої вартості. На вінницькому рівні, як запевняє Микола Слободянюк, він звернувся до восьми місцевих «мережевиків», у тому числі компанії «Гамма», якій належить магазини «Грош», «Корона» та «К-маркет».

Рекомендації підрозділів АМКУ виробники та торговельні мережі мають розглядати на протязі двох тижнів. Адже такий термін передбачений законом. Тобто при оптимістичному розвитку подій до середині квітня можна очікувати здешевлення як хліба так і більшості інших продуктів. Принаймні за умов відносно стабільного курсу валют. Інакше підприємці стикнуться з публічним галасом та документальним вивченням їхньою цінової політики, що може призвести до виявлення безлічі невідповідностей і судової тяганини з АМКУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...