• Головна
  • Чому Татусяк побив Яремчука на сесії облради? Обидва депутати раніше були у одній фракції Партії регіонів
16:06, 6 липня 2015 р.

Чому Татусяк побив Яремчука на сесії облради? Обидва депутати раніше були у одній фракції Партії регіонів

На чергову сесію Вінницької обласної ради питання, через яке побились депутати, виносилось дуже важко. Більше року воно не могло потрапити в порядок денний. І більше року колотилося в колективі обласного шкірвендиспансеру.

Словом, звільнили колись головлікаря Сергія Бєльца, бо закінчився термін контракту, провели конкурс, громадські слухання. Після революції тоді емоції били через край, чотири комісії обласної ради розійшлися в позиції. Дві проголосували за Бєльца, інші дві – за другого кандидата, Максима Третьякова.

А голова облради своїм розпорядженням призначив Третьякова. Однак затвердити розпорядження голови сесія так до цього часу і не змогла. То президія не пропускала це питання на сесію, то депутат Іван Лєта через суд відібрав у голови облради право одноосібно призначати керівників комунальних установ, то депутати порозбігалися, коли люди захоплювали приміщення ради…

Тим часом Бєльц у реєстрі залишається головлікарем, з Третьяковим підписаний контракт, але не затверджений на сесії, колектив, зрозуміло, розділився навпіл і фактично опинився на порозі повної анархії. А тут ще дві гучних НП з жертвами сталися в лікарнях області. Воно ж рветься там, де є слабина, де немає чіткого і однозначного керівника. Тому, щоб нарешті розставити крапки над «і», шляхом якихось неймовірних компромісів та кулуарних домовленостей це запилене питання винесли на останню сесію облради.

Підготували два проекти рішення. Один на випадок, коли сесія підтримає розпорядження голови, інший – якщо на місці головлікаря депутати бачитимуть Сергія Бєльца.

Втім, такого експресивного фіналу сесії депутати не пам’ятають, певно, з часів другого захоплення громадою адмінприміщення. І якби не сезон літніх відпусток, то, можливо, будинок облдержадміністрації та ради вінничани 24 червня захопили б втретє. Бо громадські активісти, що виступали на боці Третьякова, були налаштовані дуже рішуче і обзивали депутатів продажними.

Навіть питання територіальної реформи та укрупнення громад так не оживило депкорпус, як просте, здавалось би, питання про призначення головлікаря Вінницького обласного шкірвендиспансеру. Ніби за чиєюсь вказівкою, частина депутатів знову згадала, що є ще один претендент на цю посаду – колишній головлікар Бєльц. І що під час конкурсу опоненти мали однакові шанси, що треба, нарешті, припинити чвари в колективі лікарні. І серед цієї частини депутатів був і колишній регіонал Юрій Яремчук. А Сергій Татусяк, який до революції був головою облради, виявився на боці Третьякова. Він, як і теперішній голова Сергій Свитко, доводив на сесії, що контракт з Третьяковим укладено законно і головним лікарем повинен залишатися саме він.

Зрештою, самі ж депутати загнали ситуацію в ще глухіший кут. Розпорядження голови сесія не затвердила. Цього і слід було чекати від колишньої регіональної більшості, яка не підтримала майже жодного розпорядження майданівського голови облради. Однак і для призначення іншого керівника медзакладу не вистачило десяти голосів. У сесійній залі виникла суперечка між депутатами та громадськими активістами.

В основному з ними сперечався депутат Яремчук, який у сесійній залі встиг обізвати заступника голови облради Наталію Солейко хворою на голову, а керівника фракції «Батьківщина» Людмилу Щербаківську су…ю. І коли вже всі образливі аргументи еск-регіонала депутата Юрія Яремчука були вичерпані, він публічно звинуватив колишнього голову облради Сергія Татусяка в тому, що це його донька колотить колективом диспансеру. Їй, мовляв, вигідно, щоб залишався Третьяков, бо він закриває очі, що вона не ходить на роботу й має особливі привілеї…

І в цю мить Татусяк характерно схопив Яремчука за барки. Але між ними стали інші депутати, тому Сергій Пилипович зумів лише дотично провести правицею по голові Юрія Яковича. Отже, смачно влупити опонента не вийшло, на цей раз... Виявляється, що цинічна брехня, до якої часто вдаються деякі одіозні депутати Вінницької облради, може вивести з себе навіть таких стриманих та врівноважених. А ще виявляється, що політика відступає на другий план, коли зачіпають сорочку, яка ближча до тіла.

І що ж ми маємо? Тепер й без того розділений навпіл колектив шкірвендиспансеру взагалі опинився в якомусь махновському становищі, керівника-то, по суті, немає. І, швидше за все, навряд чи сесія призначить на цю посаду Третьякова. Отже, контракт з ним доведеться розірвати і оголошувати новий конкурс на заміщення вакантної посади, і це займе не один місяць. Але що з того більшості депутатів Вінницької обласної ради, яким навіть не вистачило терпіння дочекатися останнього голосування та добути до кінця сесії, щоб заспівати Гімн України.

Коментар депутата Вінницької обласної ради, голови Товариства «Україна-Польща-Німеччина» Сергія Татусяка:

– У медзакладі створили атмосферу, яка заважає колективу, особливо лікарям, ефективно працювати. Бо люди там переймаються вознею, яка штучно влаштована. Це – ненормально! Працівники мають перейматися роботою, лікарі мають виконувати свої обов’язки – надавати хворим допомогу. Оце головне!

Мене найбільше бентежить, що на рівні обласної ради почалася політична тріскотня. Не можна призначати будь-яку кандидатуру, не прислухаючись до думки колективу. Тим більше, якщо ми хочемо жити за європейською демократією! Не влаштовує кандидатура Третьякова – нехай, але й другого – конфліктну кандидатуру Бєльца – ми не маємо права призначати. Я знайомий із Сергієм Бєльцем, в нормальних з ним стосунках, але ми не маємо права й надалі провокувати конфлікт і створювати атмосферу війни в колективі лікарні… Тому має бути дотримана юридична процедура і знайдений третій варіант, який влаштує всіх.

Щодо сутички з Яремчуком… Це вперше, коли я не стримав емоцій.

Це вже було наслідком того, що він не давав сказати слова працівникам диспансеру, виривав з рук мікрофон, кричав на них, обливав брудом… Це не просто не личить депутату і державному службовцю, це – принижує статус чиновника і народного обранця! Я вважаю, що він має вибачитися перед колегами, перед жінками, яких він обізвав грубими, нецензурними словами тільки за те, що вони не підтримали його позиції…

І ще мені важко було стриматися, бо Яремчук образив мою доньку. Звинуватив її у безпідставних речах, що вона нібито не ходить на роботу у диспансер. Так, вона там буває не щодня, а тільки у свою зміну, оскільки працює на 0,5 ставки лікаря. Це поширена ситуація у наших медичних закладах, і нічого особливого тут немає.

Тому, я повторюся, вважаю, що Яремчук має вибачитися за свої слова і свої дії як особисто перед кожним, кого він образив, так і публічно як посадова особа і депутат. Також сподіваюся, що будуть вжиті необхідні заходи керівництвом обласної ради і облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...