• Головна
  • Вінницьке Мукачеве: хто розхитує ситуацію в області?
13:31, 31 липня 2015 р.

Вінницьке Мукачеве: хто розхитує ситуацію в області?

Мова йде не про злощасний Мурафський кар’єр, на якому постріляли в повітря, мова про ситуацію у Вінницькій області в цілому напередодні виборів: політична стрілянина вже розпочинається.

Події в Мукачевому, як ви пам’ятаєте, почалися не зі стрілянини у придорожньому кафе. Корені їх – у бажанні деяких місцевих «князьків» утримати за собою контрабандний трафік, натомість столичні конкуренти хотіли у них цей «шовковий шлях» «віджати». Теж у незаконний спосіб. Масла у вогонь підливали ті особи на вищому політичному олімпі, які мали намір перетворити Закарпаття у другий Донбас. Не рахуючись при цьому з бажанням самих закарпатців жити мирно і за законом.

Схожа ситуація може, мимоволі вінничан, повторитися і в нашому регіоні. Під вибори бажаючих розхитати ситуацію буде більш ніж вдосталь.

Ось ми читаємо цікавий лист на адресу голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка з боку керівника парламентської фракції «Батьківщина» Юлії Тимошенко.http://www.vinrada.gov.ua/golova-frakcii-politichnoi-partii-vo-batkivschina-proponue-generalnomu-prokuroru-ukraini-vzyati-spravu-schodo-rozsliduvannya-podij-6-grudnya-2014-roku-u-m-vinnici-pid-osobistij-kontrol.htm

У ньому пані Тимошенко висловлює якісь застереження щодо того, що Генпрокуратура на її думку незадовільно розслідує події 6-го грудня 2014 року.

І далі йде дуже цікаве речення: «зазначена справа знаходиться під прискіпливою увагою громадськості, що підтверджується систематичними зверненнями на зазначену тему, а неналежне реагування може спричинити дестабілізацію в регіоні та поновлення протистояння».

Фраза настільки знакова, що у ній слід проаналізувати кожне словосполучення. Що собою являє «прискіплива увага громадськості», можна побачити на світлинах з сайту тієї ж обласної ради, у приміщенні якої відбулося обговорення підсумків розслідування подій 6-го грудня. Тоді декілька десятків осіб, побивши міліціонерів, прорвалися на сесію обласної ради і зірвали його. «Громадськість» з 30 чоловік, половина з яких журналісти та аж 5 депутатів обласної ради, вимагала присутності керівників силових структур, однак останні цілком логічно заявили, що у жодному законі не прописана необхідність їхнього звіту невідомо перед ким на першу ж вимогу.

Але подивимося на виступаючих. http://www.vinrada.gov.ua/kerivnictvo-prokuraturi-i-umvs-vinnickoi-oblasti-ne-zyavilos-na-naradu-za-uchasti-gromadskosti-schodo-pidsumkiv-rozsliduvannya-podij-6-grudnya-2014-roku.htm Майже кожен, хто стоїть за трибуною, у той або інший спосіб причетний до порушення правопорядку і захоплення адміністративної будівлі 6 грудня, кадри чого із задоволенням транслювали російські телеканали. Отже, виступаючі мають не стільки «громадський», скільки приватний інтерес до переведення розслідування подій у потрібний для себе бік. Щоб не опинитися там, де сьогодні перебувають ватажки – Юрій Павленко (у СІЗО) та Януарій Шостак (у бігах в Ростові-на-Дону).

Це і є та «громадськість», думка якої так принципова для Тимошенко, що вона вимагає всю область рахуватися з нею? Абсолютній більшості вінничан цілком байдуже ця історія.

Однак не «Батьківщині», лідерка якої прямо заявляє, що «неналежне реагування» (читай – виконання вимог десятки «вічних революціонерів») «може спричинити дестабілізацію в регіоні та поновлення протистояння». Виглядає не як застереження та заклик до встановлення справедливості, а як окреслення намірів, плану дій, прямий шантаж. Незалежно від того – з якими результатами завершиться розслідування.

Отже, «Батьківщина», по-суті, проговорилася про власні основні цілі уже впродовж найближчого часу – «дестабілізація в регіоні та поновлення протистояння».

Кого і з ким? А не важливо. Закарпатці теж не мали нездоланних протиріч. Їм це протистояння спробували нав’язати. І лише оперативна і жорстка реакція влади змусила «гарячі голови» відступити від попередніх намірів.

Зможе «Батьківщина» реалізувати необережно зафіксовані у цитованому листі плани? Невідомо. Залежатиме від належного реагування місцевої влади. Але найближчі перспективи для всієї Вінниччини команда Тимошенко вже окреслила: дестабілізація та протистояння. І ініціаторами цього протистояння будуть не вінничани, а зовні сили, для яких стабільність у Вінницькій області такий саме об’єкт для всебічної атаки як і Українська державність.

До цілої купи звинувачень на адресу влади центральної один з активістів озвучив і ще одне - вимогу не призначати на якусь посаду екс-губернатора Анатолія Олійника. Це зробив активіст, який сидів поруч з Людмилою Щербаківською. Як відомо саме Анатолій Олійник звільнив Людмилу Щербаківську з посади заступника голови ОДА, після низки скандалів, в тому числі з отриманням посад доньки та зятя очільниці вінницької "Батьківщини" на державній службі.

Отже деякі політичні партії навіть після Революції Гідності не змінили власного ставлення до країни і до власної відповідальності. Адже вже на протязі багатьох років представники деяких політичних рухів використовували політику, свободу слова і тимчасову владу задля вирішення особистих проблем, забуваючи про передвиборчі обіцянки - покращити життя простих вінничан одразу на наступний день після виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...