• Головна
  • «ЖІНКИ ПОВИННІ БУТИ У ПОЛІТИЦІ, БО ТАМ ВИРІШУЮТЬСЯ ВАЖЛИВІ ДЛЯ ЇХ СІМЕЙ ПИТАННЯ», — ВІННИЦЬКИЙ ЕКСПЕРТ
17:27, 2 вересня 2015 р.

«ЖІНКИ ПОВИННІ БУТИ У ПОЛІТИЦІ, БО ТАМ ВИРІШУЮТЬСЯ ВАЖЛИВІ ДЛЯ ЇХ СІМЕЙ ПИТАННЯ», — ВІННИЦЬКИЙ ЕКСПЕРТ

"Жінки — це 50 відсотків успіху України" — під таким гаслом у Вінниці відбулося засідання круглого столу "Жінки у політиці", пише сайт  vlasno.info.

— У нас у парламенті зараз 11% жінок, це найбільше за весь час, але такими темпами ми досягнемо 50-відсоткового представництва жінок у владі не раніше, ніж через 50 років, — зауважила експерт з гендерних питань Світлана Ходакова. — Саме тому було прийнято закон про 30-відсоткову квоту, це тимчасовий захід, але він дозволить привести жінок у політику.

Навколо доцільності примусового включення жінок у політичні партії і точилася дискусія. Ольга Безпалько (Спілка молодіжних організацій Вінниччини) запитала керівників партій, чи так само активно вони запрошують до політики молодь та людей з обмеженими можливостями.

— Те, що закон змусив партії набирати до списків 30% жінок, це добре, але було б непогано ще й зобов'язати їх включати до списків молодь та інвалідів, адже зараз найбільш активно шукають саме жінок, щоб виконати квоту, — зауважила пані Ольга.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Леся Мороз, депутат облради від партії "Батьківщина" зауважила, що кандидатами в обласну раду жінок набрати складніше, ніж по місту. А "Самопоміч" запевнила, що вже виконали квоту, і 30 відсотків жінок у списки набрали.

— Чому всі вважають, що політика — не жіноча справа? — говорить Світлана Ходакова. —Дійсно, у жінки, зазвичай, на першому плані родина, дім. Але справа в тому, що в політиці приймаються рішення, які стосуються жінок і їх сімей, тому вони повинні брати участь у цих процесах.

Студентка Академії політичного лідерства жінок Юлія Рибачук зауважила, що жінки відмовляються від партійності, тому що знають, що там нелегко.

— Всі знають, що політика — справа жорстока, там постійний "мордобій" і все вирішують гроші. Але самі ці квоти на відсоток жінок у владі — наш шанс і поштовх до того, щоб якісно змінити політику.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Про те, що політика не дуже приваблює жінок, говорив і голова обласного осередку партії "Громадський рух "Народний Контроль" Володимир Воловодюк:

— Активні громадські діячки, волонтерки, які проявили себе на війні та революції, коли їм пропонуєш іти в політику, здебільшого, відмовляються, тому набрати жінок у партію нелегко. Це — відповідальність. Адже якщо ти станеш депутатом, то ніхто не питатиме, чи ти була зайнята домашньою роботою, чи дітьми. Зголосилася — потрібно робити. Але такі жінки, які беруть на себе відповідальність, у нашій партії є. Крім того, у нас є молодіжне крило, яке також активно працює. Ці вибори дадуть можливість привести до влади молодь, а нові обличчя замінять тих партійців, які вже багато років у політиці, і не можуть привнести в неї нічого нового.
круглий стіл "Жінки у політиці" у Вінниці фото

Лідер іншої політичної сили — партії "Сила людей" додав, що для участі у виборах жінки повинні мати ресурси:

— Я згоден з паном Воловодюком, що жінки, зазвичай, мають менше вільного часу і коштів, щоб забезпечити виборчий процес. Тому частіше вони вступають у потужні та відомі партії, які за них можуть внести кошти, забезпечать поліграфією та організують агітацію. В нові партії, де треба посилено працювати, проводити зустрічі, створювати свій імідж, жінки вступають менш охоче.

Та все ж, незважаючи на всі перепони, у жінок є шанс прийти в політику і змінити її. Софія Мельник (Громадський центр "Форум") зазначила:

— Може, квотування — це і дещо штучний крок, але у Швейцарії, яка лише в 60-х роках минулого століття надала жінкам виборче право, саме завдяки квотам вдалося досягти рівного представництва у владі, і зараз там жінка керує країною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...