• Головна
  • Як, на Вінниччині, кочегар військової частини став директором школи без належної освіти?
16:22, 4 вересня 2015 р.

Як, на Вінниччині, кочегар військової частини став директором школи без належної освіти?

Конфлікт у Корделівській школі: колишній директор звинувачує теперішнього у непрофесіоналізмі та хабарництві.

До редакції газети звернувся 69-річний Василь Кубряк із Корделівки Калинівського району. Він скаржиться на директора місцевої школи Віталія Оліха та запевняє, що той потрапив на відповідальну посаду за гроші.

– Я закінчив Кам'янець-Подільський інститут за фахом «учитель фізики». Сім років працював заступником директора із виробничого навчання у Грушківцях у школі-інтернаті. У 1977 році від районного відділу освіти отримав пропозицію бути директором школи у Корделівці. Коли прийшов на посаду, навчалось 780 дітей у три зміни. За кілька місяців побудував їдальню, яку не могли завершити вже 12 років... Школа була аварійною, без спортзалу, актової зали, належного обладнання.

Тому я вирішив усіма силами побудувати навчальний заклад. Звертався по допомогу до кандидатів у нардепи. У грудні 1986 року почалось будівництво. Досі пам'ятаю, як розморожували грунт, щоб рити екскаватором. А я двічі на тиждень за Союзу в Київ торби возив.... Такі були часи. 1 вересня 1989 року діти пішли на навчання до нової школи. Закупили нові меблі та приладдя. Його було так багато, що доводилось зберігати навіть на цукровому заводі.

У 2011 році, у віці 65 років, Василь Кубряк пішов на пенсію.

– Претендентами на посаду директора було два старших вчителі. І яким було здивування всіх, коли призначили зовсім іншу людину — Віталія Оліха із Калинівки. Він працював у військовій частині кочегаром та на півставки психологом у нашій школі. Закінчив заочне відділення Хмельницького інституту. Приїздив на уроки двічі на тиждень. Мені ж запропонували роботу на півставки соціальним педагогом. Вже за рік я побачив, що директор не виконує свої обов'язки. Він забрав шість годин гурткової роботи у керівника зразкового дитячого колективу «Пролісок» й замість них поставив свій урок «Рівний рівному». Але навіть цей предмет він не викладав. Ремонту покрівлі так і не було проведено, діти змушені ходити на другому поверсі із парасольками, коли йде дощ.

За словами Василя Кубряка, у грудні минулого року директор школи звільнив його з роботи.

– Було холодно, уроки тривали по півгодини. Коли я сказав директору щось із цим робити, той звинуватив мене у розпусканні пліток. Віталій Оліх навіть поскаржився на мене голові Калинівської райради, за сприянням якого й потрапив на роботу. 16 грудня завгосп, секретар, кочегар, завуч та директор підписали 7 актів про те, що я прогулював роботу. Хоча відповідного рішення профспілки на це не було. 23 грудня був наказ про моє звільнення.

– Районний, а згодом Апеляційний суди винесли рішення на мою користь, й 1 квітня я був поновлений на роботі. Але досі не можу змиритись із тим, як кочегар військової частини без належної освіти, досвіду роботи став директором школи. Переконаний, що не обійшлось без хабара.

Директор Корделівської школи Віталій Оліх усі звинувачення опонента заперечує.

– Сьогодні з мого кабінету викрали всі почесні грамоти, відзнаки мене як психолога. Я викликав дільничного й написав заяву. Схиляюсь до думки, що це робота Василя Петровича, щоб заплямувати мою репутацію. Мені два рази пропонували посаду директора, я відмовлявся. Адже знаю, що колишній директор досі хоче замість мене свого зятя поставити. Але все-таки погодився, хоча розумів, що непросто мені буде. Василь Кубряк веде таку тактику — на роботу не ходить й каже, що буде пити спиртне, робитиме, що схоче... На нього ніхто не має впливу.

Зауважу, що у школі працюють родичі колишнього директора. Весь час переживаю, щоб у школі щось не зробили і палку у колеса не вставили. Що стосується моєї кваліфікації, то я навчався у Хмельницькому національному університеті, маю фах психолога й соціального педагога. Я після 3 курсу почав працювати. 31 серпня у нашій школі педнарада була, яку Василь Кубряк разом із дружиною-вчителем через незрозумілі причини пропустили. Що стосується колективу, в якого я начебто відібрав години, то це неправда. Я маю лише 4 години свого предмету на тиждень, це у школі найменше. Я нікому на директора колишнього не скаржився. Але департамент освіти, районна, обласна прокуратура та КРУ мене перевіряли десятки разів. Порушень не було виявлено. Що стосується даху у школі, то його я отримав у такому стані від Василя Кубряка й щороку ремонтуємо. За три із половиною роки я багато зробив для школи. Наприклад, дитячий майданчик, євротуалет. І якщо мене звинувачують у хабарництві, то нехай доведуть. Я працюю для школи, мене підтримує колектив.

Ось як прокоментував ситуацію начальник Калинівського районного відділу освіти Леонід Мацера.

– Нам відомо про цю ситуацію вже давно. Василь Кубряк пропрацював 35 років й багато зробив для школи. Його на робочому місці не раз бачили п'яним, уроки не завжди проводив. Написав заяву за власним бажанням... За пропуски на роботі були складені акти, але були оформлені не за всіма правилами. Василь Кубряк теж не має спеціалізації, але ж працює соціальним педагогом. Що стосується нинішнього директора, то його перевіряли неодноразово й порушень не виявлено. Хочеться, щоб цей конфлікт владнався й сторони порозумілись та кожен виконував свою роботу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...