Ярослав Гашек
Переклад Степана Масляка

Швейк
Інсценізація Мирослава Гринишина та Андрія Жолдака-Тобілевича за мотивами роману "Пригоди бравого вояки Швейка" на 2 дії

Прем’єра відбулася 12 березня 1999 року

Режисери-постановники – Мирослав Гринишин, засл. діяч мистецтв Ураїни Андрій Жолдак-Тобілевич
Сценографія – Ярослав Нірод
Композитор – Роман Суржа
Балетмейстери – Оксана та Євген Костроміни
Художник по світлу – Віктор Святненко
Звукорежисер – Олександр Пліса

Дiйовi особи та виконавцi:
Бравий вояка Швейк – нар. арт. України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Богдан Бенюк
Шпик, жандарм, пан-отець,поручник Лукаш – нар. арт. України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Хостiкоєв
Панночка – Марія Савка

Вистава «Швейк» - це більше, ніж вільна інтерпретація славнозвісного роману Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояки Швейка». Багато в чому вона стала можливою завдяки двом неординарним акторським особистостям: Богдану Бенюку та Анатолію Хостікоєву. Саме їх багаторічний творчий тандем спровокував ідею створення вистави про істинну чоловічу дружбу, про доброту та людяність, які не підвладні ані часу, ані будь-яким випробуванням.

Завдяки фантазії творців вистави (режисер-постановник М. Гринишин) «оживе» пам’ятник Швейка і ми разом з героями потрапимо до Австро-Угорщини початку Першої світової війни, ви станете учасниками подій роману великого чеського класика. Різних героїв зустріне на своєму шляху Швейк, перш ніж знайде справжнього друга – поручника Лукаша.

Вистава побудована на єднанні всіх можливих у театрі жанрів, але найголовнішим її достоїнством є відверта театральність, імпровізація, що доведена до абсолюту, коли щезає межа між актором і глядачем, коли глядач непомітно для себе стає повноправним учасником подій, неймовірних пригод, ім’я яким – Життя.

Цю виставу неможна переповісти, вона кожного разу звучить по-іншому. І не тільки за рахунок імпровізації, а й за рахунок чутливості та розуміння оглядної зали, від якої актори набувають енергію творчості.

Не випадково, протягом років, «Швейк» лишається одним з найпопулярніших спектаклів. З його героями знайомі глядачі багатьох міст не лише України, але й Росії, Польщі, Румунії, Білорусії. У 1999 році ця вистава побувала на Міжнародному фестивалі «МІТТЕЛФЕСТ» в Італії, де була визнана не просто кращою, а стала подією форуму.

Веде виставу засл. працівник культури України Віра Алименко