«ПОРИ РОКУ У ВЕНЕЦІЇ ТА БУЕНОС-АЙРЕСІ»

Академічний камерний оркестр “АРКАТА”

Олена ШЕВЧЕНКО (скрипка),
Емілія ПИСАРЕНКО-ІВЛЄВА (скрипка)

На “Вечори з Аркатою” запрошує наш оркестр. Новий рік колектив вирішив розпочати із надзвичайно популярної теми - “Пори року”.

Історія музики знає кілька інтерпретацій цієї теми. Серед них - і всесвітньо відомі твори Антоніо Вівальді та Астора П'яццолли. Тому програма так і називається - “Пори року у Венеції і Буенос-Айресі”.

Обидва цикли вже виконувались у нашому місті, востаннє програму презентувала солістка Національної філармонії - заслужена артистка України Ольга Рівняк. А цього разу на сцену вийдуть артистки нашого оркестру - Олена Шевченко та Емілія Писаренко-Івлєва.

Цикли були написані із проміжком у 250 років, тому цей концерт є оригінальним поєднанням бароко і модерну.

“Пори року” італійського майстра належать до числа найпопулярніших творів усіх часів. Звісно, ми почуємо сонети Вівальді, які передують кожному з концертів, та переклад сонетів зроблений відомим українським поетом і перекладачем Борисом Теном.

Щодо другого твору, то “Пори року в Буенос-Айресі” Астора П'яццолли уже давно зведені в розряд хітів, на які приходять заради самої назви.

У своїх кращих традиціях композитор сміливо поєднує латиноамериканські та джазові мотиви з класичною музикою, в тому числі П'яццолла періодично цитує свого видатного колегу Вівальді.

А. Вівальді. Цикл концертів “Пори року”
Солістка — О. Шевченко

А. Пьяццолла. “Пори року в Буенос-Айресі”
Солістка — Е. Писаренко-Івлєва