За гуртом Табула Раса, однією з найбільш неординарних рок- груп України , вже давно закріпився ярлик « парадоксальної ». Наприкінці 90 -х вони одні з перших дозволяли собі повноцінні тури по Україні зі спонсорськими контрактами і по праву вважалися однією з найбільш бажаних груп країни. « Табула » не соромиться своєї прихильності до The Cure , Pоlice і Rolling Stones , але в 1997 році отримує премію «Жар -Птиця » в номінації «краща поп- група України » на фестивалі « Таврійські Ігри» та займає друге місце в рок - номінації після «ВВ». Їх хіти «Улюблена машина » , «Дорога» , « Шейк Шей - Шей » і «Схід » співають досі , а кліп на пісню неіснуючою мовою одним з перших відео з «пост - совка » потрапив на англійське MTV.

Краків , Таллінн , Москва і вісімнадцять концертів по Україні - ось приблизна географія концертного графіку групи на той момент , коли її лідер Олег Лапоногов вирішує покинути сцену на піку популярності. П'ять років українські ЗМІ і бомонд могли тільки губитися у здогадах і будувати найнеймовірніші припущення - про справжнє місцезнаходження Олега не знав ніхто , навіть колеги по групі. Сам же він свій відхід зі сцени пояснює звичайною людською втомою.

Наскільки несподіваним було рішення Лапоногова взяти творчу відпустку , настільки ж довгождано і його повернення на сцену. Досить тривалий відпочинок приніс найпозитивніші плоди - Табула Раса повертається зі свіжими силами і багажем позитивних емоцій. І упередження про те , що « кам- беки » не бувають успішними , ніяк не стосується « Табула Раса» - 2004 рік, рік повернення групи , став дуже плідним.

У 2005 році компанія Ukrainian Records , ліцензіат Universal Music B.V. на території України , випускає альбом групи « Квіткові календарі ». Сингли «Схід» і «Апрель» довгий час займали лідируючі позиції в чартах радіостанцій і музичних телеканалів як України так і Росії. Пісня «По дорозі на моря » визнана «Піснею року» на думку телеканалу « Інтер» , група отримала премію «Арт- бренд року» і номінована на премію «Краща рок- група» асоціації ShowBiz .

29 вересня 2007 режисер Катя Царик разом з групою зняла кліп на пісню « 22 » у Києві. Кліп став синглом збірки кращих пісень групи Табула Раса - «Музика народів птахів » , який був презентований 29 листопада 2007 . У 2008 році глядачі побачили кліп гурту під назвою «Ти меня волнуешь».

У квітні 2014 року, після значного перерви , Табула Раса нарешті презентує новий альбом « Малюнки на поверсі ». На його підтримку музиканти презентували кліпи на пісні «Индеец Парагвая», «Рисунки на этаже» і спільну відео- роботу з популярною українською рок- групою Антитіла « Полинезийская зима» , які були представлені глядачеві в 2011 - 2012 роках. А з травня 2014 « Табула » вирушає в тур по Україні в підтримку нового альбому.

В останні роки група дуже багато гастролює по Україні . Живий « саунд » « Табули » , неординарність і харизма Олега Лапоногова , плюс улюблені хіти , роблять атмосферу концерту незабутньою. Енергетика часто просто зашкалює. Група по праву входить в «зал слави» українського року , а також має багато шанувальників серед людей, що слухають якісну , не " пластмасову » музику . Між концертами музиканти знову приступили до активних репетицій і запису пісень для нового альбому.