Жанр: документальний
Тривалість: 131 хв.
Рік випуску: 2014
Країна-виробник: Україна, Нідерланди
Режисер(и): Сергій Лозниця

Продовжуючи знімати те, що турбує нас, Сергій Лозниця першим на міжнародному рівні випустив фільм про події на Українському майдані. Події у фільмі охоплюють не просто певний період, камера розкриває події поетапно. Стрічка починається виходом демонстрантів на головну площу Києва як глас народу проти чинної влади в особі президента України Януковича і не тільки його, а закінчується кровопролитним протистоянням активістів проти "беркутівців". Один з найбільш важливих для сучасності нашої країни фільм, знятий вітчизняним режисером, що заслужив милість і на Каннах.

Український Майдан Незалежності це не просто місце проведення часу і одна зі столичних пам'яток, це вже історія, яка тісно увійшла в життя багатьох. Тому зовсім не дивно, що ця важлива подія знайшла місце і в культурній ніші кінематографа.

Сергій Лозниця був під час подій на Майдані в Україні, оскільки восени 2013 року приїхав знімати матеріал про Бабин Яр і шукав відповідні для цього локації. Як матеріал також були використані кадри, зняті працівниками Радіо Свобода. Прем'єра фільму пройшла в Каннах. Тоді стрічка була показана як спеціальна подія і не входила в офіційну конкурсну програму. Зал був заповнений повністю, що в підсумку дало очевидний поштовх до і так бажаним показам по багатьох країнах Європи. Так фільм побачили жителі Нідерландів, Франції, Польщі і не тільки. На просторах України прем'єра "Майдану" припадає на 24 липня, увійшовши до конкурсної програми міжнародного Одеського кінофестивалю 2014 року. Для Сергія Лозниці цей фільм виділився тим, що раніше вже працюючи з документальною темою, він не знімав проект під час самих подій. Таким чином сценарій "створювався" на фактах, що відбуваються під час зйомок. "Сюжет" охоплює 90 днів.