Жанр: фестивальний
Рік випуску: 2018
Дата виходу в прокат: 01-02-2018
Країна-виробник: Франція
Режисер(и): Жак Дуайон, Мішель Хазанавічус, Міхаель Ханеке, Су Абаді

 

Щорічний фестиваль найгучніших французьких кінопрем'єр. Колекцію нових та найкращих французьких фільмів глядачам по всій Україні представляють компанія «Артхаус Трафік» та Французький Інститут в Україні. У 2018 році «Вечори французького кіно» відбудуться уже втринадцяте.

Програма:

  • «Роден», реж. Жак Дуайон
  • «Молодий Годар», реж. Мішель Хазанавічус ( «Артист»)
  • «Хепі-енд», реж. Міхаель Ханеке («Любов», «Піаністка»)
  • «Шукайте жінку», реж. Су Абаді

 

«Молодий Годар» – біографічна мелодраматична комедія, яку було відібрано для участі в основній конкурсній програмі 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю у змаганні за Золоту пальмову гілку. Париж, 1967 рік. Французький режисер Жан Люк Годар зустрічає молоду актрису Анн Вяземські, свою майбутню дружину. Зустріч відбувається у бурхливий період життя Годара: скандальна реакція на його новий фільм та травневі революції 68 року починають потихеньку зводити режисера з розуму.

«Роден» – французько-бельгійська біографічна драма, що також була в основній конкурсній програмі минулорічного Каннського кінофестивалю. Це історія сходження геніального скульптора до вершини світового мистецтва. Це розповідь про творчість Огюста Родена, про незліченні любовні інтриги та непрості стосунки з найголовнішими жінками в житті майстра – талановитою ученицею Каміллою Клодель і Розою Бере, матір'ю його єдиної дитини.

«Хепі-енд» (Франція, Німеччина, Австрія) також було відібрано для участі в основній конкурсній програмі Канн. Цей фільм про багато речей: про психопатів, багатіїв, соціальні привілеї, самогубства і навіть вбивства. Через історію стосунків великої родини, через банальні і незначні вчинки героїв поступово формується комічна картина європейської кризи із її ставленням до мігрантів і справжньою вартістю сучасних буржуазних цінностей.

«Шукайте жінку» – романтична комедія, прем’єра якої відбулась у червні минулого року на Кінофестивалі в Кабурі. Парижани Арман і Лейла пристрасно закохані одне в одного. Це стає проблемою, коли з Ємену повертається суворий старший брат Лейли Махмуд, який несподівано вдарився у релігію. Щоб покласти край «гріховному» способу життя Лейли, Махмуд не дає їй бачитися з хлопцем. Але Арман не збирається здаватися. Щоб зустрічатися з коханою, не привертаючи увагу брата, він приходить до них у будинок під виглядом смиренної Шахерезади, з ніг до голови загорнутої у чадру. Загадкова скромниця не може не сподобатися Махмуду...