ЕСКАДРОН. 25 років по тому

В.Колесніков, В.Корсун (1959-2002), Г.Лук’яненко,

О. Мельников, В. Рибачук, Р. Чайковський

 

21 квітня 2011р. о 18:00 у Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбудеться презентація виставки шести художників – колишніх учасників  легендарної мистецької групи «Ескадрон» (1989-1992).  Це Віталій Колесников, Володимир Корсун (1959-2002), Геннадій Лук’яненко, Олександр Мельников, Віктор Рибачук та Роман Чайковський. Ініціатором виставки виступив Віктор Рибачук, а відбудеться вона за сприяння Благодійного фонду «Довіра».

У квітні 1987 року кілька друзів, студентів Київського художнього інституту організували виставку своїх творів у приміщенні видавництва «Молодь». Назву група отримала пізніше, у 1989 році. Навесні того року молодим художникам було запропоновано зробити виставку у Польщі, та через деякий час інтерес з боку замовників згас. Але роботи було зібрано, тому виставку вирішили зробити у Вінниці, в недобудованому приміщенні туристичного  клубу «Меркурій». З цієї виставки і почалась історія «Ескадрону». Успіх був надзвичайний.  Восени того ж року відбулась виставка в Одесі. У наступному році - в Донецьку, Києві, потім знову у Вінниці. У 1991-92 роках - в Марселі, Женеві, Ле-Туку. Вінницька виставка у травні 1992 року стала для «Ескадрону» останньою. За весь час спільної діяльності 21 художник на різних етапах брав  участь у виставках групи.

Подальше творче життя у кожного з художників склалось по-різному. Хтось продовжив активну творчу та виставкову діяльність, хтось майже не виставляє своїх творів, дехто не дожив до сьогодні, та кожен із ще живих продовжує творити в міру свого таланту, незважаючи на обставини.

За словами Віктора Рибачука, нинішня виставка не є продовженням ідеї «Ескадрону» чи підведенням результатів його діяльності. Художники зберуться через 25 років вже зовсім іншими, але вони лишаються цікавими один для одного.

Виставка триватиме протягом 21 квітня – 4 травня.

Години роботи: будні з 10:00 до 20:00, вихідні з 11:00 до 18:00.