Основу експозиції складають 24 кольорових літографії відомого каталонського художника Антоні Міро (р. 1944 р.) - «Вітер народу». Серія присвячена другові художника, легенді  іспанського фламенко, видатному хореографу і танцюристу Антоніо Гадесу (1936-2004). Двадцять чотири візуальних образи розкривають дух іспанського танцю. Двадцять чотири листи як кадри фільму про життя і творчість людини, яка понад усе ставила етику танцю, сприймаючи його як головну і єдину мету праці, сповненої енергії вітру свободи, вітру народу.

Кожна з робіт серії «Вітер народу» має назву, яка відповідає рядку однойменного вірша народного іспанського поета Мігеля Ернандеса (1910-1942), який помер у в'язниці франкіського режиму. Вірш оспівує надію, свободу і силу духу народу, який бореться за свої ідеали. Пов'язуючи воєдино поезію, графіку, танець, Міро намагається показати силу народу, боротьбу людей з відхиленнями суспільства. Обличчя Ґадеса покладене в основу низки робіт, що чітко ототожнюють танцюриста з героєм вірша Ернандеса. Остання робота відтворює один з останніх образів Антоніо Ґадеса, бранця світу, в розумінні бранця хвороби, що переслідувала його впродовж останніх років життя і кінець кінцем розлучила з другом Міро.

Серія «Вітер народу» являє собою симбіоз різних мистецтв, маючи три інтерпретаційні осі: поезію Мігеля Ернандеса, танець Антоніо Гадеса і графіку Антоні Міро. Вона порушує багато питань, що хвилюють сучасне суспільство. Зокрема, питання морального уяви, яке символізує етичні поняття і погляди, культурні цінності та підходи, колективну пам'ять і забуття, маніпулювання свідомістю і фанатизм ... Як зазначає відомий сучасний литовський філософ, депутат Європейського парламенту Леонідас Донскіс у своїй книзі «Влада і уява», мистецтво часто випереджає праці філософів у виявленні сучасних форм божевілля і варварства.

Саме книга Л. Донскіс «Влада і уява», українська версія якої побачила світ у цьому році у видавництві «Спадщина», стала четвертою важливою віссю виставки. Праця Л. Донскіса розширює географічні і часові рамки розмови - від Данте, М. Сервантеса, Д. Веласкеса, Шекспіра, Рабле до Музіля, Кафки, Оруелла, Кундери і Ч. Мілоша - і додає йому філософський вимір. Мова йде про переосмислення багатьох художніх сюжетів і стереотипних образів, що врізаються в нашу свідомість.

Виставка «Влада уяви», яка демонструється в Україні протягом 2012 року, об'єднала трьох видатних іспанських художників - поета, танцюриста і художника - з відомим литовським філософом і літературознавцем, представляючи той високий синтез мистецтв, що дозволяє глибше виразити світ мінливої і текучої сучасності.