9  листопада 2012 р. о 19:00  у рамках Вінницьких днів моди  в ТД  «Галерея ІнтерШик» відомий дизайнер, засновниця ТМ «RUTA» Людмила Бушинська представить нову колекцію рівня haute couture  «Петриківська чепурушка». 

Дизайнер  продовжує працювати над створенням одягу, домашнього текстилю та декору в стилі етно-модерн. Традиційна основа колекції – сорочки, спідниці, сукні, декоративні пояси, корсети, що поєднали в собі типові етнічні риси народного українського вбрання з актуальними образами та технологічними тенденціями сучасної моди.

Вперше текстильну основу колекції склали унікальні тканини,  виконані в Італії за дизайнерськими розробками ТМ «RUTA».  

Джерелом натхнення для нової колекції від Л. Бушинської став петриківський розпис – один  з найяскравіших видів народної творчості України.

Петриківський розпис народився у старовинному козацькому селі Петриківка на Дніпропетровщині. Художні традиції Петриківки були багатими, та найбільше  уславились розписи хат різнокольоровими квітковими візерунками. Вважалося, що гарні  розписи є зовнішнім проявом духовних багатств людини. Якщо хата залишалась білою, з господинею переставали вітатися. Найстаранніших господинь в Петриківці називали "чепурушками".    Візерунки петриківського розпису  - це в першу чергу пишні багатобарвні квіткові мотиви, а також грона винограду і калини та птахи.  Кожен мотивів розпису окрім краси ніс у собі певну символіку та значення оберегу.

У колекції від ТМ RUTA та Л. Бушинської петриківські квіти, ягідні грона та жар-птиці  прикрасили повсякденний, домашній та святковий одяг. Традиційний розпис  відтворений у вигляді принтів та вишивки гладдю  й  збагачений кольоровим бісером та кристалами Сваровські.

                Петриківська колекція від RUTA  - це унікальний експеримент із збереження та примноження традицій цього промислу засобами іншого мистецтва.  Перенесення народних  розписів з сувенірно-подарункових виробів у світ сучасної моди подарувало «петриківці» нове звучання,  збагатило  її красу і  додало  позитивного ефекту до її популяризації і в Україні й за її межами.

Колекцію доповнили  оригінальні ґудзики, вишукані прикраси й обереги ручної роботи. Нашийні прикраси з елементами української етніки виконані зі срібла та  оздоблені  перлинами, коралями, цирконієм. Серед  прикрас виокремлюється старовинний оберіг «Чимарута» - «Гілка рути». Його використовували для захисту жінок та дітей з від лихого ока. Оберіг  має вигляд гілки,  на кінці якої підвішені особливі амулети - знаки: рука, складена в дулю, - щоб відвернути «лихе око», риба - символ родючості і багатства, Місяць – таємничий захист, ключ - доступ до сили і таємного знання, квітка вербени - символ захисту. Ґудзики, що оздоблюють одяг від RUTA, -  унікальні, адже кожен з них прикрашений старовинним охоронним символом, який входить до складу гілочки "Чимарути". Такий ґудзик може стати самостійною прикрасою - оберегом того, хто її носить. Прикраси та фурнітура створені спеціально для цього проекту також за  дизайном Л. Бушинської.