Вінничани: погляд у минуле

Роками такі світлини лежали в бабусиних шухлядах і скринях без уваги нащадків. Вони ніколи не були цінністю, за винятком хіба що тих, на яких закарбовані пращури. В останні роки тема фотографування стала більш актуальною і навіть «модною». Колекціонери, етнографи, мистецтвознавці, історики мобілізувалися на пошуки цікавих зразків фото як незрівнянного пласту матеріалу, який можна використати в наукових статтях, книгах, оздобити майже кожну музейну експозицію.

Поява світлини, яка об’єднала мистецтво й техніку, дала можливість побачити світ і людину в ньому по-новому. За невеликий проміжок часу фотографія здобула популярність та адаптувалася в побуті всіх верств тодішньої спільноти. Поступово з надзвичайної рідкості світлина потрапила до категорії предметів повсякденного користування. Фотографуватися хотіли й любили всі, від імператора до простих робітників. Процес фотографування був чимось надзвичайним, надсвятковим. Той, із кого робили портрет, ґрунтовно налаштовувався на взаємодію з майстром: спілкувався з ним, відкриваючи глибини свого єства, давав можливість заглянути в душу, аби фотограф без перешкод міг відобразити її на світлині. І звичайно ж, особлива роль належала майстрові в його вмінні подолати механіку фотографічного процесу та створити шедевр, розкривши внутрішній світ і чистоту душі людини.

Майже в кожному містечку з’явилися фотосалони. У Вінниці, зокрема, працювали П. Журавський, С. Накельський, С. Філяг, Г. Бам, В. Ставський, І. Гершенгорн, І. Гроссман, А. Куперман, М. Бржескій, І. Лебідь, А. Укіс, Г. Фомін.

Вже, мабуть, років десять майже на кожен День міста влаштовую різнопланові виставки. Як правило, це – експозиції, які представляють минуле нашого рідного краю, минуле міста Вінниці. Новизна цієї виставки в тім, що на ній репрезентовано не тільки експонати, зібрані особисто, а й найкращі зразки світлин, відскановані з зібрань приватних колекціонерів та з фондів державних музеїв на теренах усієї України. Це – унікальні пам’ятки художньої та історичної фотографії, які вінничани побачать уперше. Зокрема, прижиттєвий портрет Михайла Коцюбинського, подарований Володимирові Шухевичу 25 вересня 1890 року особисто з автографом, портрет Миколи Леонтовича з сім’єю, раритетні фото з власної колекції та з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Шановні друзі, щиро дякуємо всім і, зокрема, кожному, хто небайдужий до історії рідного міста, хто завітав на виставку і освятився часточкою старовини, добра й чистоти! Окремо хочу подякувати Народному депутатові України, меценатові Володимирові Степановичу Прудивусу та дизайнеру, засновниці бренду «RUTA» Людмилі Бушинській за їхню матеріальну й духовну підтримку та високий патріотизм.

Качество предоставляемых услуг
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Другие события сейчас

III межрегиональная специализированная выставка-ярмарка
17 - 20 октября, 10:00
ул. Соборная, 68
XIV межрегиональная специализированная выставка
7 - 10 ноября, 10:00
Ул. Соборная, 68

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Качество предоставляемых услуг
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать
Афиша
Показать
Теги
Показать