Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують на презентацію збірки Ірини Старовойт «Гронінгенський рукопис», яка відбудеться 20 листопада.

Коли правда, що всі ми – ходячі книжки, тоді ця книга написалася з оберненої перспективи мандрів. Тут європейські вірші про українську пам’ять і забуття, і детективні родинні історії. Про батьківщину як особисту причину. Про глибинні зусилля майбутнього. Про генетичний страх, але й осмислену перемогу над ним. Вірші без чернеток, без гальм, без кордонів.

Збірка Ірини Старовойт вийшла у поетичній серії «Видавництва Старого Лева». Оформила видання «Гронінгенського рукопису» творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів), реалізувавши її у чудовій естетиці синього кольору, що переносить читача у світ голландських кахлів, у світ Гронінгену, в якому є й чимало України, адже в оформленні використано також родинні фотографії авторки.

Iрина Старовойт народилася у Львові. Авторка і ведуча книжкового ревю «ТоМи» на обласному телебаченні (1996-1999). Лауреатка першої премії видавництва «Смолоскип» (1999). Належала до літературної групи «Нечувані». Практикуючий філолог, викладачка історії європейських літератур ХІХ-ХХ ст., доцент кафедри теорії літератури Львівського університету ім. Івана Франка. Учасниця ІІ Європейського форуму культур (Люксембург, 2005), Конференції жінок-письменниць Центральної та Східної Європи (Комаром (Угорщина) / Комарно (Словаччина), 2008) та Y Форуму перекладачів (Вірменія, 2011). Членкиня Асоціації українських письменників. Донька своєї мами і мама своєї доньки.