«Славетні імена»

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка майстрів народного мистецтва «Славетні імена». На ній представлені такі роботи декоративно-ужиткового мистецтва як вишивка, кераміка, ткацтво, витинанки живописні та флористичні твори.Їх виконали подоляни, які у різний час прославили Україну, тому присвячена виставка 20-ій річниці Незалежності України.

З-поміж відомих народних майстрів, таких як Ольга Леонова, Марія Деркач, Олексій Луцишин, Олександр Салюк, Марія Руденко, Валентина Васильєва (всього понад 20 авторів) є й маловідомі імена. Такі як Фросина Онацько з села Слобода-Яришівська Могилів-Подільського району.Мистецтвознавець Тетяна Журунова розповідає: «Ми її як художницю лише почали відкривати. Роботи зібрані після смерті художниці у людей, яким вона їх дарувала. Зазвичай це були сусіди. А після її смерті бібліотекар села Слобода-Яришівська зібрала цілу кімнату з більш як 20-ти робіт. Її картини - класичні українські. Навіть сюжети, які вона обирала, походять з 19 століття.»

Деяких прийомів малювання, за словами Тетяни Журунової, Фросина навчилась у художників, які приїжджали розписувати церкву. Але її роботи з типовими сюжетами класичної картини. Тому співробітники краєзнавчого музею мають намір повезти картини на виставку до Музею Івана Гончара.

Але всі роботи показують типово національні особливості українського мистецтва. Так донька художниці Орисі Зацерковної Наталя Довга висловилась про виставку: «Всім цим майстрам боліло серце за Україну, тому в їх роботах – любов до рідної землі. І хотілось би побажати – як би тяжко нам не було, але щоб ми ніколи не шкодували, що здобули незалежність».

Відвідати виставку можна до 30 вересня.

Качество предоставляемых услуг
(0 оценок)
Впечатления
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Рецензия

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается : использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Качество предоставляемых услуг
0/12
Впечатления
0/12
Отзыв:

Загрузить фото:
Выбрать