Нащадок родини Грохольських виділив гроші для порятунку вінницьких Мурів

20 листопада у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці відбулася зустріч митрополита Вінницького і Барського Симеона з керівниками громадських організацій: «Спільнота «Історія Вінниці» – Олександром Федоришеним і «Кресов’яци» – Юрієм Войціцьким.

Про це інформує прес-служба Вінницької єпархії.

Метою зустрічі стало обговорення планів щодо порятунку і відродження пам’ятки архітектури національного значення – комплексу споруд Домініканського монастиря і Мурів, в якому, починаючи з ХІХ століття знаходиться головний православний храм м. Вінниці і Вінницької єпархії – Спасо-Преображенський кафедральний собор.

«Історія Вінниці» спільно ГО «Кресов’яци» звернулися за фінансовою допомогою до нащадка польської родини Ґрохольських, за кошти яких у XVIII столітті постали теперішній собор і Мури, – Генріка Ґрохольського, що живе у Варшаві.

Олександр Федоришен та Юрій Войціцький передали митрополиту Вінницькому і Барському Симеону лист від п. Генріка, у якому нащадок Ґрохольських зазначив, що його родина, будучи нерозривно пов’язаною з Поділлям та Вінницею, завжди сприяла на цих землях розвитку культури та духовності, у тому числі будівництву храмів – як католицьких, так і православних. Генрік Ґрохольський написав, що наслідуючи приклад своїх предків, він не забуває про цінності, які були важливими для них, так і тепер для нього. Від своїх можливостей, як він написав у листі, п. Генрік передав для продовження робіт по відродженню храму і Мурів певну суму коштів, які будуть спрямовані на оплату робіт, які зараз виконуються.

Оскільки пам’ятка архітектури є власністю держави, Вінницька єпархія наразі готує офіційне звернення до керівництва Вінницької області і міста з проханням виділити кошти для порятунку Мурів, в яких до речі, передбачається влаштування не лише релігійних, а й музейних та туристичних об’єктів, які будуть цікавими для усіх городян і гостей Вінниці. Днями Міністерство культури погодило першу чергу реставраційної документації, і тепер єпархія може звертатися до влади з конкретними проханнями і пропозиціями.