Вінницькі ОСББ можуть стати власниками землі під своїми будинками та поруч

Торік у Вінниці було створено громадську організацію «Асоціація старших по будинку м. Вінниці», яка вже налічує 829 управителів, повідомив днями голова організації Олександр Гаврилюк.

На базі Вінницького національного технічного університету для управителів будинків проводились навчання. Також ГО «Асоціації Старших по будинках» спільно з Ресурсним Центром підтримки ОСББ м. Вінниці постійно проводить набір старших по будинках, які виявили бажання пройти тренінги та підвищити свої знання у сфері «Управління будинком». Відтак, завдяки спільній співпраці Асоціації, департаменту житлового господарства Вінницької міської ради та житлово-експлуатаційних підприємств, лише у минулому році близько 120 старших по будинках донесли до мешканців багатоповерхівок необхідність залучення коштів за умовами співфінансування на капітальний ремонт житлового фонду.

А сьогодні, 15 березня, стало відомо, що згідно з новим законом про діяльність ОСББ ( за який проголосували 235 депутатів ВР)  земельна ділянка, на якій розміщений багатоквартирний жилий будинок, будівлі та споруди, що налажать до нього, а також прибудинкова територія, за клопотанням ОСББ передаються йому безоплатно у власність або постійне користування.

Закон також встановлює, що порядок використання земельних ділянок, та усього будинкового майна, визначається рішенням вищого органу ОСББ. Крім того, документом було виписане поняття “спільне майно в багатоквартирному будинку”. Таким майном вважається нероздільна частина багатоквартирного будинку, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів, технічного обладнання такого будинку, і загальне майно в середині та за межами багатоквартирного будинку.

Співвласниками багатоквартирного будинку вважаються власники житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Закон встановлює, що об’єднання може бути створено тільки власниками житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Установчі збори об’єднання в новозбудованих нових багатоквартирних будинках скликаються після отримання правовстановлюючих документів більшістю власників житлових і нежитлових приміщень.