Татусяк зібрав у Вінниці делегації з 5 країн, які допомагатимуть йому відродити життя в селах

17 травня у Вінниці відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Збалансований розвиток громад – основа формування Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року».

В конференції взяли участь 400 осіб з числа представників державних інституцій України та зарубіжних країн, представників українських інвестиційних та донорських фондів, офіційні делегації з 5 держав, керівники наукових та навчальних закладів, депутати облради, міських, селищних, сільських рад, представники громадських організацій області.

В рамках конференції проведено виставку-презентацію «Подільський ярмарок проектів», метою якої є можливості вирішення проблем територіальних громад в тому числі через міжнародні фонди і грантові організації потенційних інвесторів, які надають фінансування на реалізацію таких проектів.

За словами голови вінницької обласної ради Сергія Татусяка, діяльність Вінницької облради за останні 2 роки була спрямована на прискорення реформування місцевого самоврядування.

«Реформування має відбуватись на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення і стратегічного планування розвитку територіальних громад. Ще одним важливим напрямком діяльності є налагодження міжнародних зв’язків та розвиток міжрегіонального співробітництва, залучення інвестицій у розвиток громад», - повідомив С. Татусяк.

Голова облради також відмітив, що сьогодні із 700 територіальних громад сільських, селищних і сільських рад, власну стратегію напрацювали 650, це 92%.

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Іван Мовчан повідомив, що проблема фінансування розвитку територіальних громад виходить на перший план і з цією метою обласною владою проводиться робота, яка дає можливість мобілізації позабюджетних коштів.

 

Вінницький міський голова Володимир Гройсман розповів про основу на якій повинна формуватись стратегія розвитку місцевого самоврядування.

«Дуже важливо щоб загальнодержавна стратегія розвитку повинна формувалась на стратегіях регіональних, які в свою чергу формуватись на стратегії розвитку нашої держави. Це спільний рух по європейському майбутньому нашої країни і розвитку територіальних громад», - зазначив В. Гройсман.

Голова місії Європейського союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україна (EUBAM) Удо Буркхолдер, розповів про плідну співпрацю з Єврорегіоном «Дністер».

В рамках пленарного засідання радник Президента України – керівник головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук представила концепцію реформи місцевого самоврядування в Україні.

«Основною базовою проблемою місцевого самоврядування є відсутність належної бази інституційної бази місцевого самоврядування. Є необхідність на конституційному рівні розширити правову основу регламентації добровільного об’єднання територіальних громад. На рівні Конституції має бути запроваджена правова основа для запровадження міжмуніципального співробітництва територіальних громад», - повідомила М. Ставнійчук.

Також вона повідомила , що надзвичайно важливо сьогодні дати людям можливість повірити у те що від них залежить питання розвитку їх територій.

В рамках проведення конференції буд укладено 12 партнерських угод між територіальними громадами Румунії та громадами Вінниччини, а також підписано протокол намірів про співпрацю між Калиновським районом та регіоном Рача-Лехчумі і Квемо Савенті Грузії.