Вінницький медуніверситет презентував унікальну модель віртуального пацієнта «СКІФ» (ФОТО)

1 червня ректор Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова Василь Мороз презентував унікальну комп’ютерну модель життєдіяльності людського організму - «СКІФ».

На презентацію цієї фундаментальної і революційної розробки у галузі медицини до Вінниці з’їхались представники колегії Міністерства охорони здоров’я України на чолі з міністром Раїсою Богатирьовою та ректори практично усіх українських медичних університетів.

На початку презентації Василь Мороз розповів, що ідея створити таку систему виникла у нього ще у 80-тих роках, з появою найперших комп’ютерів.

Для невеликого колективу розробників (Василь Мороз та ще декілька медиків і програмістів) на реалізацію цього фундаментального проекту знадобилось близько 15 років праці практично на «голому ентузіазмі» у вільний від основної роботи час.

Результатом цієї титанічної праці стала, стала комп’ютерна модель яка у найменших подробицях (на клітинному рівні) відтворює діяльність людського організму як у нормальному, так і в патологічному стані, показує реакцію організму на дію зовнішніх чинників і застосування ліків, дозволяє прогнозувати розвиток хвороб.

І при цьому детально показана просто неймовірна кількість різних параметрів процесів життєдіяльності людини, на рівні органів та клітин.

Ключові моменти презентації можливостей «СКІФа» викликали у всіх: від студентів до вчених-професорів - величезний захват, «мурашки по тілі» та шквал аплодисментів.

Самі ж розробники розшифровують назву «СКІФ» як «система комп’ютерної ідентифікації функцій», але це не звучний збіг: Василь Мороз прагнув дати розробці коротку, звучну і обов’язково українську назву, а вже потім її розшифрували як абревіатуру.

«СКІФ» став новим науковим надбанням української медицини та дозволить навчати студентів не на живих людях, а у віртуальному вимірі. При цьому є можливість моделювати унікальні ситуації, які не завжди можна спостерігати на практиці.