Водії на Першотравневій до революціонерів дістають молотки

Люди ходять пішки, а водії стоять у пробках. На перехресті біля Книжки працівник ДАІ зупиняють машини і питають маршрут слідування. Розказують, що Першотравневою також сьогодні не проїхати.

А на Першотравневій зранку сьогодні, 19 лютого, все стоїть. Цієї дорогою можна було повільно, але проїхати вчора, коли знову почалися протести в центрі Вінниці. Зараз там кілька десятків молодих людей, хлопців і дівчат, ходять пішохідним переходом біля зупинки „Першотравнева”. Не пропускають тролейбуси, маршрутки і приватний транспорт. Ніхто проїхати не може.

Водій на жовтому легковику спробував прорватися – рушив прямо на пішохідний перехід, але його машину просто зупинили руками, впершись в капот, четверо активістів. Виникла словесна перепалка.

Чоловік кричав, щоб його пропустили, тому що йому треба працювати. У відповідь активісти, які були із закритими під шапками і платками обличчями, сказали, що не проїде тут ніхто.

„Вінниця не спи, вставай” скандували молоді люди, які ходити по пішохідному переходу. А на репліки з боку невдоволених вінничан, які мусіли через перекриті дороги долати кілометри пішки, дівчата кидали: „Не подобається - сидіть дома. Зачиніться там і не заважайте!”

На Першотравневій два працівники міліції підходять до водіїв, які застрягли в навмисне створеній пробці. Вони пояснюють ситуацію і просять автовласників розвертатися назад та шукати інший маршрут руху.

Хтось розвертається і повертається назад. Навколо стоять порожні тролейбуси, що не змогли доїхати до депо, і маршрутки. З них люди повиходили і пішли пішки через парк.

Намагався впросили революціонерів пропустити машини начальник міської міліції Юрій Куций. Він з’явився на Першотравневій, коли обурення водіїв і пішоходів накалилося. Люди кричали один на одного. Зібралася навколо група людей, які в перекритті участі не брали, але з того, які вони відповідали на вигуки противників мітингу, зрозуміло, - вони теж за такий протест.

Начальник міліції говорив з кількома активістами, що були в шапочках з прорізями для очей. Інші гукали, що в них немає організаторів, тому говорити треба не з одним, а зі всіма.

- Ну, ми ж не на базарі. Я не можу говорити одразу зі всіма, - сказав начальник міліції. - Ідіть на Театральну, там до вас зараз вийдуть депутати і почнуться переговори. Походили півгодини, продемонстрували свій протест, досить – пропустіть людей.   

Активісти не погодилися. Молодь так само ходила туди сюди, нікого не пропускаючи. Далі Юрій Куций пішов говорити з водіями. Підходив до вікон машин і казав, що їх не пропустять, чекати не варто, бо тут „говорити нема з ким”.

В цей момент той самий розгніваний водій, що хотів проїхати своїм жовтим легковиком в напрямку київського мосту, вийшов з салону з піднятим догори молотком. До нього одразу кинувся начальник міліції і ще один правоохоронець. Вони щось йому сказали, і чолок сів назад в авто. Бійки не виникло. Рух Першотравневою так само не розблокований.

Також перекритий зараз центр міста і Київській міст. В обласній міліції сказали, що там теж правоохоронці намагаються вмовити мітингарів розблокувати дорогу.

- Працівники міліції попереджають, що такі дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність, а якщо це призведе до тяжких наслідків, то й кримінальну відповідальність, - говорить прес-офіцер обласної міліції Анна Олійник. - Які можуть бути тяжкі наслідки? Швидка не змогла проїхати, і померла людина – ось такі можуть бути тяжкі наслідки.

Ініціювати притягнення до відповідальності революціонерів може також ТТУ – якщо заявить в міліції про отримані через простій транспорту збитки.