Через один дзвінок по телефону чоловік втратив 1500 гривень з кредитки

Подзвонила жінка і назвалася працівницею банку, а абонент взяв, так назвав їй пін-код своєї банківської картки. Через таку дурість у нього з кредитки зникло півтори тисячі гривень.

Надурила шахрайка 33-річного мешканця міста Могилів-Подільський. Він в міліції потім розповів, що незнайома йому жінка дзвонила на мобільний і представилася банківським працівником. Сказала, що хтось намагається зняти гроші з його рахунку. В розмові називала його прізвище, ім’я, по-батькові, номер кредитки. А ще - надала інформацію про його останні розрахунки карткою.

- Жінка говорила переконливо, і в чоловіка не виникло жодних сумнівів щодо неправдивості її слів, - кажуть в Могилів-Подільський міліції. - Врешті вона попросила продиктувати їй код, який зараз має надійти в СМС-повідомленні йому на мобільний. Він це і зробив. А далі чоловіку прийшла ще одна СМСка – про знаття з його картки 1500 гривень.

Як кажуть у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції, такі шахрайства – не рідкість, і часто трапляються також обмани з покупками в інтернеті.

- Днями невідома жінка під приводом продажу планшета шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами чоловіка, який купився на дешевизну. Він переказав гроші, але товар так і не отримав. А 34-річний вінничанин хотів через Інтернет-оголошення купити дитячий візок. Перерахував 6,5 тисяч гривень, але ні візка не отримав, ні грошей йому не повернули. Він також написав заяву в міліцію.

З усіма цими фактами відкрили кримінальні провадження про шахрайство і проводять оперативно-розшукові заходи. А найлегше покарання за кримінальний обман (санкція залежить від суми збитку) – до трьох років обмеження волі.

- Не здійснюйте грошових операцій на вимогу невідомих осіб. Будь-яку інформацію обов’язково перевіряйте, особливо якщо вона стосується банківських рахунків та платіжних систем, і не повідомляйте незнайомцям номери своїх карток, коди, паспортні дані, - радять в міліції.