Про вінницький фонтан досі не чув, мабуть, лише глухий, але чи насправді хтось знає, що являє собою конструкція з десятків форсунок, світильників, датчиків та клапанів?
Будували вінницький фонтан не так вже й довго для подібних конструкцій - півтора року. Більшість витрат, як вже відомо, взяв на себе фонд нашого "шоколадного короля" Петра Порошенка. Паралельно з будівництвом фонтану було також відремонтовано близько 700 м набережної, а в процесі монтажу фонтану довелось розчистити русло річки Південний Буг. Загалом було вивезено 28000 куб.м мулу і різного сміття. Ціна питання - близько 70 мільйонів гривень, від яких, думаю, наш меценат ні в якому разі не збіднів. Згодом і фонтан, і набережну охрестили "Рошен". Все логічно: хто платить, той і замовляє музику.
Фонтан порівнюють з подібним в місті Дубаї, хоча, той і дещо складніший і більший. Вражає ще й той факт, що в Європі аналогів немає, принаймні, так стверджують розробники. Відрізняється вінницький фонтан від саудівського і тим, що в зимовий час його опускають під воду, там він і очікує до весни.
![відкриття вінницького фонтану Рошен відкриття вінницького фонтану Рошен]()
відкриття вінницького фонтану Рошен
Фонтан не має аналогів в Європі
На відкриття вінницького фонтану, за офіційними даними, зібралося 70 000 осіб, хоча візуально - близько 20 тисяч (набережна досить вузька, багато народу там не поміститься). Люди стояли аж до вулиці Соборної. Хто спізнився, навіть не пробував "прориватися" ближче - спостерігав за всім з Центрального мосту. Ближче всіх стояли ті, хто прийшов заздалегідь, але я просто не уявляю, як їм вдавалося дихати в такій тисняві.
Прямо на набережній змонтували сцену, на якій увечері виступили інструментальний ансамбль Симфоманія, Мандри, народна артистка України Оксана Білозір та гурт "ТІК". Після концерту з промовою вийшов сам Петро Олексійович Порошенко. Після цього з усіма, хто виступав, він рушив через натовп до пульта управління, щоб натиснути на кнопку запуску фонтану. Це виявилося не просто. Кожен хотів дотягнутися до мецената, привітатися, подякувати за такий подарунок. В цей час на екрані запустили годинник з відліком часу. Годинники періодично зупиняли, бо дійти до кнопки запуску так швидко не вдавалося.
Водне та лазерне шоу фонтану приваблює туристів зі всієї країни
Після запуску всі завмерли. Заграла музика і фонтан ожив. Спочатку потроху, а потім все сильніше і сильніше. Видовище було таке, що навіть хліба ніхто не просив. Коли почали проектувати відео, то стало зрозуміло, що гроші витратили не даремно. В кінці з острова Кемп почали пускати салюти і це стало жирною крапкою вечора. Відкриття фонтану транслювали телеканали Euronews, 5 канал, Перший національний, регіональні канали, а також ряд сайтів.
Після відкриття на набережній "Рошен" щовечора збиралися вінничани, щоб подивитися на музичний фонтан. Люди чекали по 3 години, щоб побачити 30-хвилинне шоу. Інтерес до вінницького фонтана не знижувався до самого його закриття.
Зараз фонтан - популярне місце відпочинку для вінничан та гостей міста різного віку. Роботи з благоустрою території все ще ведуться. Восени 2011 на клумбах набережній були висадженни квіти і дерева. Навесні, в період цвітіння завдяки озеленення території це місце набуде ще більш чарівний і екологічно сприятливий вигляд.
За неофіційними відомостями керівництво міста найближчим часом зверне свою увагу і на благоустрій острова Фестивальний (Кемпа). Уже зараз в мережі Інтернет можна знайти вражаючі проекти зі створення цілого ряду об'єктів які можуть перетворити острів у сучасний парк відпочинку. Ці проекти цілком логічно об'єднують острів Кемпа та Вінницький фонтан в один комлекс.
фонтан рошен вінниця фото
Фонтан працює впродовж всього літа, а ввечері починається дивовижне шоу