У ВІННИЦІ ЗНАЙШОВСЯ «ЗАГУБЛЕНИЙ» РАЙОН

Половина його належить місту, а половина — селу Стадниця

На самій півночі міста Вінниці загубилося невелике селище Дружнє. Про його наявність на мапі міста знають одиниці. Хіба що самі мешканці цього селища.

Про це пише інформаційний портал vlasno.info

Офіційно він іменується житловий масив «Дружній». Називатися він так став нещодавно, кілька років тому. Всі, хто проїжджав або проходив повз нього, думали, що це — околиця мікрорайону «Тяжилів». Або чиїсь дачі.

Історія селища вельми цікава. Вінницький м'ясокомбінат 20 років тому викупив землю, яка належала радгоспу, що знаходився біля нього. Керівництво м'ясокомбінату стало виділяти своїм працівникам тут ділянки під дачі. Належала ця територія селу Стадниця. Років чотири тому половину дачного кооперативу, котрий тоді називався «Вишневе», передали місту. Тоді й перейменували дачний кооператив на житловий комплекс «Дружнє».

Щоб з'ясувати, що це за селище, журналіст Vlasno.info відправився в селище.

Дорога в Дружнє проходить через вулицю Гонти, на якій вас можуть «зустріти» ось такі місцеві мешканці.

Заходячи в селище з вулиці «Черешневий провулок», хочеться переконатися чи й справді назва вулиці тому відповідає.

Трохи пройшовши в глиб вулиці, починаєш переконуватися, що черешень тут і справді багато.

Родзинкою району, безумовно, є назви його вулиць. Тільки що ми проходили «Черешневий провулок» і вже потрапляємо на вулицю «Дружня». Архітектура будинків говорить про те, що їх будували в 90-і роки. Адже багато що пороблене із алюмінієвими вставками, які були дуже популярними в радянські часи.

Дізнатися, чи дійсно чи на цій вулиці люди живуть дружньо, мені не вдалося. Нікого не довелось зустріти, окрім собак. Але, як виявилось із подальшого спілкування з мешканцями, селище вельми дружнє та привітне.

Дійшовши до «Черешневої» вулиці, можна поспостерігати місцеві багатоквартирні «хмарочоси».


На цій вулиці я зустрів двох пенсіонерів, які розповіли саму історію селища та як їм тут живеться.

— Ми тут живемо із 2006 року. Мешкали раніше в мікрорайоні «Вишенька» та вирішили переїхати сюди. Дуже тут подобається, добиратися зручно, — каже Володимир та Марія Подоляк.

Від вулиці «Черешнева» відходить діагональна дорога, яка переходить у «Черешневий провулок». Він у свою чергу ділить селище на дві рівні половини, одна з яких належить місту, а інша — селу Стадниця. Нещодавно тут проводили газ. В тій частині, яка належить місту газ провели, а іншій частині, яка належить селу — ні.

Червоним кольором обведена частина, яка належить місту. Жовтим – селу Стадниця


Найоригінальніша назва вулиці в «Дружньому» — це «Місячна».

Цікаво, з чим пов'язана назва цієї вулиці? Залишається пройти по цій вуличці, щоб дізнатися істину причину.

Зустрічають нас перед вулицею ось такі місцеві мешканці.

В темряві, я думаю, можна їх сплутати з представниками місячної цивілізації.

Будиночки на самій вулиці миловидні.

А це, напевно, будували готель для гостей з Місяця.

Мені пощастило побачити мешканців цієї вулиці, вони мені і пояснили звідки така назва.

— Та це коли нас вносили в межі міста чотири роки тому, то треба було назвати якось цю вулицю. Пропонували назвати «Сонячна», але така вулиця у Вінниці є. Тому вирішили назвати «Місячна». Щось вони у себе так в міськраді вирішили, — каже мешканець цієї вулиці Василь.

Ще пан Василь розповів, що величезне поле, на яке виходить вулиця, теж приватизувало місто. Поле належало селу Стадниця і повинні були бути громадські слухання про передачу поля місту. Слухань не було, голова сільради Стадниці підписав документ про передачу поля місту і на цьому все закінчилося.

Виходжу із селища по вулиці «Північній». Назва вулиці абсолютно підходить її місцю розташування, адже це — найпівнічніша вулиця міста.

Кому тут сподобалось, може купити собі ось такий будиночок.

Відразу, як виходиш із селища, потрапляєш на зупинку маршрутки 3А, яка вас вивезе в саме місто.

Загалом житловий масив «Дружній» залишає приємні враження. В найближчому майбутньому селище повністю планують приєднати до міста. Дістатися сюди можна маршруткою або електричкою зі станції Вінниця-Вантажна.