До Вінниці з’їхалися студенти-переселенці

У Вінниці розпочався триденний Всеукраїнський Форум «Криза переміщення – Студентські голоси», присвячений темі вимушених студентів-переселенців. На захід приїхало 30 молодіжних лідерів, які протягом форуму напрацюють документ, в котрому піднімуть гострі проблеми студентів-переселенців та шляхи їх вирішення.

Офіційний документ матиме назву «Дорожня карта «Вирішення проблем студентів-переселенців»». Форум триватиме 9 – 11 жовтня.

«Форум спрямований на адаптацію, об’єднання та навчання студентів-переселенців. Також учасникам буде запропоновано відвідати тренінги на тему: «Як молодь може впливати на прийняття суспільно важливих рішень», «Що таке робота громадських організацій та адвокасі». Вони також візьмуть участь у форумі-театрі «Боротьба з стереотипами та толерантність» та разом з психологом піднімуть тему соціальної та психологічної адаптації», – розповіла Алла Курбатова, заступник голови Спілки молодіжних організацій Вінниччини, котра є співорганізатором форуму.

Саме проект Алли Курбатової здобув підтримку відділу преси, освіти і культури Посольства США, де студентка перебувала за навчальною програмою обміну.

«Ми підтримуємо фінансово грантові ініціативи, зокрема й ті, що стосуються питань переселенців. Але досі ми не працювали з темою саме студентів-переселенців, тому й підтримали цей проект. Дуже важливо, що ініціатором виступає сама молодь», - каже помічник Аташе відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні Віра Максимова.

Учасниками форуму стали переселені студенти, котрі нині навчаються у Києві, Харкові, Львові. Практичні заняття форуму проходитимуть на базі Донецького національного університету, котрий минулого року переїхав до Вінниці.

Основні проблеми, які досі на часі для переселених студентів та університетів – це недостатня забезпеченість гуртожитками та слабка матеріально-технічна база (спеціальна література, комп’ютерна техніка та ін.).

Як повідомили у Департаменті освіти й науки Вінницької облдержадміністрації, для забезпечення студентів ДонНУ житлом було виділено 10% фонду гуртожитків міста. Ця кількість не є достатньою, тому робота в цьому напрямку продовжується.

Довідка. За даними МОН, нині в Україні налічується 16 вищих навчальних закладів, котрі переїхали з тимчасово окупованих територій. Це понад 35,5 тисяч студентів та більше 3 тисяч викладачів. 9 ВНЗ нині забезпечені комп’ютерною технікою на 30%. Ще 5 її не мають досі. Рівень забезпечення переселених університетів спеціальною літературою становить 17 %.