• Головна
  • У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО)
16:41, 12 грудня 2011 р.

У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО)

У Вінницькій загальноосвітній школі № 11 9 грудня відкрився музей «Пам'ять», присвячений загиблим та учасникам бойових дій в Афганістані 1979-1989.

Серед запрошених гостей на урочистому заході вшанування пам’яті були присутні матері воїнів та ветерани Афганської війни, представники збройних сил України,  які змогли поділитися своїми спогадами, презентувати присутнім музичні подарунки у власному виконанні.

На заході пам’яті загиблим учителі разом з учнями та гостями школи також вшанували пам'ять Валерія Тарнавського, випускника школи, який був снайпером та загинув під час оборони свого загону від ворога.

На вітринах музею можна побачити гільзи, корпуси від гранат та мін, військову форму солдатів, їх листи з чужини. Окрім бойового знаряддя представлені картини Олексія Янголя та скульптури Якова Куценко, також експозицію доповнили малюнки учнів.

Також при музеї керівництво школи планує відкрити клуб для учнів «Юний десантник», основним напрямком роботи якого буде ознайомлення дітей з польовими походами та виживанням у природі.

За словами голови громадської організації «Ніхто, крім нас» Андрія Білецького, дітям буде цікаво пожити у палатках.

«Все це робиться для того, щоб забрати дітей з вулиць та долучити до справжнього, насиченого життя», - зазначив Білецький.

Заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Любов Спірідонова відмітила, що відкриття подібних музеїв – це надзвичайно корисний досвід для підростаючих поколінь.

«Подібні вшанування пам’яті черговий раз нагадують підростаючому покоління про той жах, який довелося пройти людям в ім’я миру. Дуже шкода, що, аби досягти миру, необхідно пройти крізь пекло війни» - зазначила Спірідонава.

Щоп’ятниці у музеї будуть проводитися екскурсії для учнів школи № 11 під час шкільної години. Також вчительський колектив школи до нового музею запрошує і жителів міста , яким, у разі бажання переглянути експонати «Пам’яті», необхідно попередньо передзвонити до школи за телефоном 68-93-74.

Музей відкрито в години учбового часу: з 9.00 до 17.00, крім вихідних.

Довідка

25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в Афганістан по трьох напрямах: Кушка-Шинданд-Кандагар, Термез-Кундуз-Кабул, Хорог-Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабул, Баграм, Кандагар.

До складу радянського контингенту входили: управління 40-ї армії з частинами забезпечення і обслуговування, чотири дивізії, п'ять окремих бригад, чотири окремі полки, чотири полки бойової авіації, три вертолітні полки, одна трубопровідна бригада, одна бригада матеріального забезпечення і деякі інші частини і установи.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів.

Відповідно до угод виведення радянських військ з території Афганістану почалося 15 травня 1988 року. 15 лютого 1989 року з Афганістану повністю виведені радянські війська. Виведенням військ 40‑ої армії керував останній командувач контингентом генерал‑лейтенант Борс Громов.

За оцінками незалежних дослідників втрати радянської армії склали до 140 тисяч убитими та до 350 тисяч пораненим.

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160 000 українців. З них 3 360 загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.

У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-1
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-2
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-3
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-4
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-5
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-6
У Вінницькій школі увіковічнили війну в Афганістані (ФОТО), фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...