На Вінниччині існує єдиний в Україні храм Різдва Святителя Миколая

Храм Різдва Святителя Миколая — одна із трьох церков Іоанно-Богословського монастиря в селі Лемешівка Калинівського району Вінницької області, повідомляє сайт VLASNO.INFO

Село Лемешівка відоме з XVII століття. Назва походить від заняття поселенця, який першим облюбував цей мальовничий куточок Поділля. На пагорбі, біля ставка, він побудував кузню і почав виготовляти різний сільськогосподарський реманент. І першим таким знаряддям був леміш. Звідси і пішла назва села — Лемешівка. Кузня притягувала до себе народ з навколишніх сіл, і село почало швидко розростатися. У 1807 році з'явилися перші будови —церква, згодом і костел. Потім відкрила двері і невелика парафіяльна школа. Завдяки тому, що село розташоване на перехресті доріг, воно росло.

Згідно з місцевими переказами, в до монгольський період на території сучасного села Лемешівка Калинівського району був монастир. Не залишилося ніяких відомостей, ким і коли він був заснований. Відомо лише те, що через багато років на колишній території монастиря було побудовано панський будинок сім'ї Спосовічей. З 1934 по 1993 рік у ньому розміщувалася місцева школа. Після переведення школи в нове приміщення, панський будинок стояв покинутий і напівзруйнований. Так тривало до 1999 року, коли тут оселився архімандрит Феодосій (Шклярук) з двома послушниками. З благословення тодішнього правлячого архієрея архієпископа Макарія (Свистуна), отець Феодосій заснував у Лемешівкі монастир.

За час існування Іоанно-Богословського монастиря, тут були побудовані три храми: апостола Іоанна Богослова, преподобного Феодосія Печерського (надбрамна церква) і Різдва Святителя Миколая (освячений в 2011 році митрополитом Симеоном). Останній, до речі, єдиний в Україні храм з такою назвою.

— Сам монастир складається з маленьких симпатичних храмів, які прикрасили наше село. Це набагато краще, ніж коли в 1990-х тут стояв покинутий маєток. Сам комплекс знаходиться на невеликому півострові, який обмиває ставок. Тут дуже красиве і гарне місце для купання і рибальства, — каже місцевий житель Іван Пенько.

Дістатися до села з Вінниці можна автобусом із центрального автовокзалу.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов