Біля вінницького ВУЗу фотографувався полковник, який мало не вбив Гітлера

Полковник вермахту Штауффенберг прославився на весь світ своїм замахом на Адольфа Гітлера 20 липня 1944 року.

Збереглася одна фотографія полковника біля одного із корпусів вінницького медуніверситету. Курував полковник Штауффенберг у 1942 році особливий табір ОКХ у Вінниці, де містився радянський генерал-лейтенант Андрій Власов.

Штауффенберг виступив одним з ідейних натхненників створення Дабендорфскої школи Російської визвольної армії, де готували пропагандистів. Саме цю армію очолив радянський генерал-лейтенант Андрій Власов.

Сам генерал Власов всім відомий, як зрадник батьківщини. Але якщо подивитися на його персону і ті події з різних сторін, то не все так однозначно. У 1942 році він командував 2 ударною армією, яка була повністю розбита. У ті дні кожен день гинуло тисячі радянських солдатів і залишки 2 ударної армії блукали лісом, щоб вийти з оточення. Генерал Андрій Власов 11 липня 1942 разом з кухаркою вийшли в село старовірів Туховежі. За однією з версій, вони просто попросили поїсти, а за іншою-вони спочатку шукали поліцая, щоб здатися німцям. Розстріляли Андрія Власова у 1946 році радянська влада, як зрадника батьківщини, але є версія, що він був подвійним агентом. У травні 1945 року армія Власова в Празі підняла повстання проти німецької окупації і звільнила Прагу від німців. Чи було це служба своєму начальству в кремлі або він вирішив себе реабілітувати перед радянською владою – не відомо. Залишимо це питання історикам.

Полковник Штауффенберг 20 липня 1944 планував підірвати два кілограми вибухівки на одній із зустрічей з Адольфом Гітлером і з його оточенням у бункері на нараді. Але зустріч перенесли в один з дерев'яних будинків, де сила вибухівки зменшувалася. Після вибуху було поранено 17 осіб, а 4 людини загинуло. Сам Гітлер відбувся подряпинами. Штауффенберг був розстріляний.

Повертаючись до самої будівлі, на тлі якого фотографувався полковник Штауффенберг, її було побудовано у 1936 році. Це був гуртожиток на 1000 місць і морфологічний корпус, в якому розташувалися кафедри.

— У нас тут частина соціальних і теоретичних кафедр. Це соціологія, культурологія, українська мова, історія, біологія, гігієна, англійська, дитяча стоматологія. Раніше тут був другий гуртожиток, — каже випускниця медуніверситету Валерія Заєць.

Знаходиться будівля у Вінниці на вулиці Василя Стуса.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов