Найбільш заангажовані виборами ЗМІ були в Запоріжжі, Чернігові та Вінниці

Спостерігачі Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами ENEMO в різних областях України доповіли про заангажоване розкриття питань місцевими ЗМІ, на користь окремих кандидатів.

При цьому найбільш політизовані ЗМІ були помічені в Запоріжжі («Панорама» та телевізійний канал TV-5), Чернігові (телевізійний канал та газета «Дитинець» та газета «Черніговські відомості») та Вінниці (телевізійні канали «Віта» та «Вінтера», радіо «Буг» та газета «Вінницька газета»). Про це йдеться в проміжному звіті за місцевими виборами в Україні від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO).

На думку спостерігачів ENEMO, як національні, так і регіональні медіа страждають від політичної заангажованості, необ'єктивності висвітлення ходу виборчої кампанії, а також залежності від політичних та бізнес-інтересів власників медіа-холдингів, які намагаються вплинути на політику висвітлення новин. «Практика профінансованої журналістики отримала широке поширення», - йдеться у звіті ENEMO.

«Прозорість засобів масової інформації як і раніше залишається незначною, тому що бізнесмени та політики часто воліють приховувати їх вплив на телемедійні програми. Головний політичний тиск на ЗМІ здійснюється через фінансове забезпечення», - зауважили спостерігачі ENEMO.

На думку ENEMO, українське законодавство в цілому створює хорошу основу для свободи слова, а поведінка ЗМІ під час виборчої кампанії регулюється новим законом про місцеві вибори. Закон не передбачає безкоштовного ефірного часу для політичних партій або кандидатів, але надає можливості для відкритого доступу до інформації про кандидатів. ЗМІ повинні забезпечити рівні можливості та доступ до інформації про кандидатів, які беруть участь у політичних дебатах,але насправді це можуть собі дозволити лише багаті кандидати, що і спричиняє витіснення партій і кандидатів з невеликим ресурсів.

ЗМІ зобов'язані повідомляти всю інформацію Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, Центральній виборчій комісії, територіальним виборчим комісіям або судам, на підставі письмового запиту від цих органів, але закон не уточнює санкції за порушення. Це призвело до відсутності санкцій у ході цієї кампанії, констатували спостерігачі ENEMO.

Закон містить досить обмежену кількість юридичних положень, які стосуються передвиборної агітації. «Тим не менш, деякі положення були порушені в низці міст/регіонів, від різних партій і кандидатів. Більшість порушень у ході виборчої кампанії були наступними: ранні кампанії (до офіційної реєстрації і рішення відповідної ТВК), непрямий підкуп, розміщення плакатів у заборонених місцях (громадський транспорт, державні установи, культурні об'єкти...), розповсюдження агітаційних матеріалів без відповідного маркування, негативний (чорний) піар і подібні порушення. Спостерігачі організації ENEMO були проінформовані про кілька випадків зловживання державними ресурсами», - йдеться у звіті.

Більшість кампаній були побудовані на загальнонаціональних питаннях, незважаючи на те що це місцеві вибори, також зауважили спостерігачі. Проте в кількох областях кампанії стосувалися саме місцевих проблем – таких, як забруднення води, заражених озер, ремонту доріг (Тернопіль). В Івано-Франківську відсутність елементарної безпеки в області і збільшення кількості злочинів були однієї з основних тем передвиборчих кампаній.

За даними ENEMO, низка випадків насильства проти активістів деяких партій були зареєстровані в Запоріжжі, Чернігові, Миколаєві та інших місцях. Крім цього, політичні матеріали та активи деяких кандидатів були пошкоджені в Сумах, Харкові та інших містах. ENEMO закликає всі відповідні державні органи до розгляду таких справ і покарання осіб, які вчинили такі злочини, а також закликає всіх учасників виборчого процесу утримуватися від подібних дій у майбутньому.

osvita.mediasapiens.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Общество
В Винницкой области заразившегося коронавирусом двухлетнего мальчика пришлось подключить к аппарату искусственной вентиляции легких. Состояние ребенка ухудшилось и оценивается как стабильно тяжелое. Юный пациент остается под наблюдением врачей. Об этом рассказал председатель Винницкой облгосадминистрации Владислав Скальский в эфире канала «Украина 24». Он отметил, что мальчик из города Могилев-Подольский поступил к врачам около недели назад без сознания. К...
Общество
Руководитель пресс-службы подтвердила этот факт и сообщила, что принимаются все противоэпидемические мероприятия.Напомним, это не первый случай среди заражения коронавирусом полицейских в Украине. В Киеве до сих пор лечится начальник полиции города Андрей Крищенко.
Общество
7 апреля правоохранители провели санкционированный обыск в доме 40-летнего жителя Тростянецкого района. Мужчину подозревали в хранении наркотиков. Тайник с амфетамином и каннабисом нашел служебный пес.Как рассказал начальник тростянецкой полиции Виталий Деркач, в полицию поступила оперативная информация, что житель села Гордеевка по месту жительства сохраняет наркотические средства. Во время проведения обыска привлекли кинолога со служебной собакой, которы...
Общество
В Виннице возле озера Мира высадили десять магнолий. Недавно одно из деревьев расцвело. Розовые цветы видно из Хмельницкого шоссе - и водителям, и прохожим. Другие саженцы - еще не распустились. Их расположили вокруг водоема.Территория возле «Дома Евангелия» скоро станет яркой локацией для прогулок и отдыха. Цветы появятся на всех магнолиях, зазеленеет газон. Вокруг озера также посадили необычные ивы.
Общество
По состоянию на утро 7 апреля на Винниччине зарегистрировали 81 больного COVID-19. За сутки обнаружили 6 новых случая.Об этом сообщают в Винницком областном лабораторном центре МОЗ Украины.В течение последних суток в лабораториях областного лабораторного центра исследовано 121 образец материалов от лиц с подозрением на коронавирусную инфекцию и от контактных лиц. В 6 случаях получен положительный результат.По состоянию на 11:00 7 апреля на территории облас...
Происшествия
В Виннице на берегу Вишенского озера произошел масштабный пожар.Пользователи соцсетей показали размах пожара и его последствия. Кто поджег траву, пока неизвестно.
Происшествия
6 апреля в селе Копайгород Барского района произошел пожар. Возгорание возникло в частном жилом доме. В огне погиб 45-летний хозяин квартиры.Об этом сообщают в Главном управлении государственной службы чрезвычайных ситуаций в Винницкой области.6 апреля в 14:30 в Службу спасения "101" поступило сообщение о пожаре в жилом доме села Копайгород Барского района. Прибыв на место происшествия спасатели установили, что огнем охвачено дом на площади около 50 квадра...
Общество
В Виннице на Вишенке строят новую подземную площадку для мусора. Об этом сообщает Винницкий городской совет.В городе продолжают строить подземные контейнерные площадки, которые предусматривают раздельный сбор отходов. В конце марта начались работы вблизи перекрестка улиц Шевченко и Бойко. Здесь будет установлено шесть «умных» мусороприемников, они будут сигнализировать подсветкой красного цвета, когда контейнеры заполнятся, а крышка приемника заблокируется...
Происшествия
6 апреля в Шаргороде в полицию обратился местный житель. Мужчина сообщил, что сосед угрожает ему оружием. Правонарушитель закрылся в доме и начал стрелять в правоохранителей. Четверо полицейских получили ранения.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.В полицию поступило сообщение от 32-летнего местного жителя о том, что во время конфликта его сосед вел себя неадекватно, размахивал оружием и угрожал его применить. Чтобы выяснить вс...