• Головна
  • Як у Вінниці голосували незрячі люди
09:04, 27 жовтня 2015 р.

Як у Вінниці голосували незрячі люди

Тридцять шість виборців голосували вдома у Вінниці на виборчій дільниці № 051524, що розташована в одному з корпусів медичного університету. З них 35 – незрячі, один прикутий до ліжка.

Значна кількість тих, хто не зміг прийти на виборчу дільницю – незрячі люди. Більшість з них працює на підприємстві Товариства сліпих. Валентина Порицька інвалід першої групи по зору проживає у багатоквартирному будинку по вулиці Фелікса Кона. Дома була одна. Каже, дочка і зять разом з дітьми поїхали на дачу, а вона чекає, коли приїдуть із виборчими скриньками. До неї завітали троє членів комісії і двоє спостерігачів. Їх також супроводжувала працівник міліції. Член комісії Володимир Беспалько пояснив, що ознайомити із списком кандидатів і партіями, що значаться у бюлетені, може хтось із її сусідів. Щоб знайти когось з них, довелося телефонувати у декілька квартир. В одних ніхто не відчиняв двері, в іншій сказали, що зайняті. Чекаючи когось із сусідів, жінка декілька разів повторила, що вже визначилася за кого має віддати голос.

- І по радіо багатьох чула, і по телебаченню говорили прізвища тих, хто йде в депутати, - розповідає жінка. – На роботі з багатьма обговорювали. Тому мені треба тільки показати, де саме ставити відмітку. Прізвище чи назву партії сама знаю.

За отримання трьох бюлетенів пані Валентина розписалася особисто. Припала очима майже до самого аркуша паперу і залишила підпис. Коли прийшов сусід, щоб допомогти незрячій, вони перейшли до іншої кімнати. Згодом жінка повернулася до членів комісії і опустила у скриньку бюлетені.

- Незрячі люди дуже активні у голосуванні, - каже пані Валентина. – Я особисто не пропустила жодних виборів. Якби ви опитали усіх наших, то, впевнена, що 99 відсотків сказали б, що взяли участь у голосуванні. Запам'ятайте, що люди з фізичними вадами роблять все, що можуть робити. Хочеться бути такими, як усі ті, кому темна ніч не заступила очі.

Саме таку активність проявив ще один незрячий - Олександр Ковальський з будинку по вулиці Пирогова. Не дочекавшись поки до нього приїдуть з комісії, чоловік зібрався і пішов на дільницю. Там йому порадили повернутися додому, бо члени комісії уже на виїзді і він значиться у списках тих, хто голосуватиме за межами дільниці.

- Я терпляче чекав до 16-ї години, - каже чоловік. – тоді подумав: раптом забули, не прийдуть, може ж таке бути. На виборах президента так само ходив на дільницю. Тоді мені дозволили там проголосувати. Тепер відправили назад додому.

Зробити вибір батькові допоміг син. Поки члени комісії чекали на кухні, син в кімнаті зачитував список кандидатів і політичних партій.

Десять років залишається прикутим до ліжка Сергій Миронов, який проживає у будинку на вулиці 40-річчя Перемоги. Після автомобільної аварії його перестали слухатися скалічені ноги. Руками теж не може нічого робити. Доглядає лежачого сина мати пані Діана. Жінка раз-по-раз дякує членам комісії, що не забули прийти до них.

- Ми з сином патріоти, ми за справедливість, - каже пані Діана. – Все, що відбувається в країні, обговорюємо разом. У нього в кімнаті постійно включений телевізор. Знає, що відбувається в країні. Вже давно визначилися, за кого віддамо голоси. Залишалося тільки вас дочекатися. Чесно кажучи, подивлялися на годинник, вже скоро п'ята вечора, думали, нікого не буде. Якби так сталося, син розчарувався б. Дякую, що підняли йому настрій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...