Максим Мартинюк: Земельні аукціони – найбільш прозорий механізм розпорядження землею і запобігання корупції

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру підвищує прозорість у сфері земельних відносин, реалізуючи право розпорядження землями через механізм аукціонів. Практика відкритих земельних торгів є обов’язковою при продажі прав оренди на землі сільгосппризначення державної власності. За статистикою, в ході аукціону плата за користування землею значно збільшується, іноді – у декілька разів, до двозначних цифр.

За дев’ять місяців поточного року в Україні на земельних аукціонах передали в оренду 518 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа цих земель склала 11 961,0218 гектара. Щорічно місцеві бюджети отримуватимуть понад 16,286 млн грн орендної плати.

«Земельні аукціони – найбільш прозорий та доцільний з економічної точки зору механізм розпорядження землею. Відкрита конкуренція сама по собі нівелює корупційні ризики», – заявив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. За його словами, за даними моніторингу Держгеокадастру, місцеві бюджети в середньому отримують у три рази більше коштів, ніж витрачають на організацію торгів.

Найбільш активними були земельні аукціони на Волині – з початку року на торгах інвесторам віддали у користування 83 ділянки загальною площею 2252,9  га з річною орендною платою 1,617 млн грн, на Тернопільщині – 72 ділянки площею 1356,8 га на суму 1,957 млн грн, на Львівщині – права оренди на 66 ділянок площею 1862,07 га на суму 3,808 млн грн, на Харківщині – права оренди на 64 ділянки площею 595,15 га на сумму 562 тис. гривень.

11(163).jpg

Практика проведення земельних торгів показала високу динаміку підвищення вартості орендної плати в абсолютній більшості областей України. Так, наприклад, у Хмельницькій області початкова ставка оренди земель збільшилася в результаті торгів на 268,6%, Черкаській – на 252,4%, Львівській – на 161,8%, Житомирській – на 103,1%.

Жоден аукціон не був проведений в Івано-Франківській, Одеській та Київській областях.

Держгеокадастр поставив перед керівниками територіальних органів відомства завдання активізувати роботу з проведення земельних аукціонів та орієнтуватися на цей формат реалізації земельних ділянок як на основний

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов