• Головна
  • «Владо, роби щось, рятуй Бродецький цукрозавод!» - вимагали пікетувальники, які перекрили рух житомирською трасою
15:32, 29 жовтня 2015 р.

«Владо, роби щось, рятуй Бродецький цукрозавод!» - вимагали пікетувальники, які перекрили рух житомирською трасою

21 жовтня безперервним ходінням по пішохідному переходу жителі Бродецького у Козятинському районі заблокували рух транспорту дорогою Житомир — Могилів-Подільський. Жвава траса завмерла, довгі колони машин вишикувались з обох боків.

- Терпець урвався! Ми перекрили дорогу, тому що так звані власники нахабно ріжуть завод! Нелюди нікого не бояться, по-злочинному зривають пломби, пролазять у всі діри і вирізають дорогий кольоровий метал. З травня ми вимагаємо, щоб влада щось робила, щоб рятувала завод, щоб ми мали зарплату, щоб село жило і розвивалося. Та на нас ніхто не звертає уваги! Тому вже вдруге перекриваємо житомирську трасу. Кажуть, що це незаконно. А обкрадати завод хіба законно? — емоції у жінок з плакатами в руках били через край.

Руслан Карпович, народний директор Бродецького цукрозаводу, пояснив, що в даний час підприємство під арештом у зв'язку з кримінальним провадженням щодо ПП «Мегамет», яке звинувачується у незаконному заволодінні.

- Громада захищає підприємство від знищення, цілий рік село безкоштовно стояло на варті, зняли її лише тоді, коли суд наклав арешт. І тут миттєво почались «наїзди» різальників, ласих до кольорового металу. А влада нічого з цим не робить, - відзначив Руслан Ярославович Карпович.

- Центрифуги першого продукту порізані, мотори лежать зняті, все готове до відправки. У нас у Бродецькому повно молоді, дітки підростають, чого ми маємо шукати роботу по світах чи в тій же Росії, з якою війна? — обурювалась Оксана. — Та ми рогом в землю впремося, а зруйнувати завод не дамо!

Якщо цукрозавод арештований, то міліція має взяти його під свою охорону, щоб його не різали! — такою була загальна вимога пікетувальників.

- Це дорога державного значення, рух нею мусить продовжуватись, — переконував людей полковник Роман Мушак із обласного УМВС. — Тут ця проблема не вирішиться. Пропоную створити ініціативну групу, виїхати на завод і затримати у Козятинському райвідділі людей, які незаконно займаються порізкою.

Але протестувальники не погодились.

- Забирайте їх у Вінницю, бо скільки райвідділ їх не затримував, а толку ніякого, різальники знову і знову проникали на завод. Як не дасте охорону, завтра знову вийдемо! — зашумів натовп.

Врешті порозуміння було знайдене, рух на трасі відновився, пікетувальники рушили до заводських корпусів. За словами людей, раніше високоякісний цукор із Бродецького йшов на експорт. А зараз з допомогою хитромудрих схем потужне виробництво збанкрутували і продали.

- «Під шумок» судових процесів новоявлені власники за будь-яку ціну намагаються «вирвати» з підприємства дорогий метал, навіть на залізничну гілку, що йде до заводу, вже підігнали вагони, —розповіли мешканці Бродецького. — Для нас це справжня катастрофа, адже відновити обладнання неможливо, а без заводу-годувальника село пропаде.

Слідчо-оперативна група задокументувала події 21 жовтня у Бродецькому, кримінальне провадження триває.

Свої пояснення надала представниця «Мегамету» на прізвище Гнатюк, яка за довіреністю представляла інтереси нового власника.

- У нас є підписаний договір про демонтаж, який ми надали правоохоронним органам. Насправді ми не вирізаємо, а демонтуємо обладнання і транспортуємо його на територію складу для зберігання. Чому? Тому що на сьогоднішній день дуже багато з цього заводу винесено самими мешканцями Бродецького, — заявила жінка. — До остаточного рішення суду нам треба зберегти цю власність!

Дивно, але так зване збереження власності виглядало скоріш як хижацьке руйнування (див. фото).

- Ні в якому разі вирізати Бродецький цукрозавод не можна! — переконаний Микола Власюк, керівник асоціації «Поділляцукор». — Там надзвичайно потужна зона бурякосіяння, ефективне виробництво 3,5 тис. тонн сировини за добу, якісне обладнання, яке можна за 2 сезони модернізувати. Вирізати завод — це нонсенс, абсурд, великий гріх! Можна догратись до того, що українці їстимуть жовту тростину замість цукру! Люди правильно роблять, що захищають завод! З часом можна освоїти випуск, наприклад, біоетанолу! Земля вирощує сировину, її переробляють на біоетанол, біопаливо. Ось вам енергетична незалежність держави!

Сьогодні бродечани підняли на ноги районну і обласну владу, народних депутатів, прокуратуру, міліцію, СБУ. Народна боротьба за ВАТ «Бродецький цукровий завод» продовжується. На підприємстві цілодобово чергує державна служба охорони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...