Найбільша синагога на Вінниччині «сховалася» в Іллінцях

У самому звичайному, на перший погляд, районному центрі Іллінці насправді ховається велика історія цих місць. Тут знаходитися найбільша синагога у Вінницькій області, базувався полк декабристів і кілька разів бував відомий український козак: кошовий отаман Запорізької Січі Іван Сірко.

Перша письмова згадка про селище датується XVII століттям. Польський король Казимир IV 1448 року дарує його якомусь діячеві на прізвище Менк. В цей час місто проходив під кодовою назвою "Лінці".

В Іллінцях розташовувався штаб Вятського полку російських військ, яким у 1821-1825 роках командував Павло Пестель — керівник Південного товариства декабристів.

Що стосується єврейської історії селища, то вона досить типова для більшості міст і сіл Вінницької області. У 1910 році тут проживало 9279 євреїв, що становило 53 відсотки всього населення міста. Така тенденція приблизно спостерігалася до Другої Світової Війни. Під час німецької окупації був влаштований терор проти цього народу. У 1942 році в районі Іллінців діяв єврейський партизанський загін, яким керував Давид Мудрик. До літа 1943 року майже все єврейське населення Іллінців було знищено.

— Зараз синагога стоїть занедбана разом з іншими єврейськими закладами. Якщо б це все відродити, то наше місто стало б єврейським і туристичним центром, що сильно б покращило наше місто в цілому, — каже місцевий житель Петро Пельц.
illinci-5688b5e6b9408830bd4fed495e600cde1_Lillinci-4
Дістатися до Іллінців можна автобусом з центрального автовокзалу Вінниці.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов