• Головна
  • Юна ладижанка посіла призове місце на фестивалі «Перлина Карпат» у Буковелі
09:47, 2 листопада 2015 р.

Юна ладижанка посіла призове місце на фестивалі «Перлина Карпат» у Буковелі

Ладижанка посіла друге призове місце у Всеукраїнському фестивалі «Перлина Карпат» у Буковелі.

Цей захід  проводився вперше, і приурочений він був до свята козацтва – Покрови Божої Матері. Відбувався фестиваль-конкурс на базі туристичного комплексу Буковель 10 жовтня і зібрав учасників з різних регіонів  України – Львову, Ізмаїлу, Вінниці, Києва, Броварів, Луганську, Запоріжжя, Харкова, Конотопу тощо. Учасники  із 15 регіонів України представляли свою майстерність.  
У заході журі оглядали номери вокалістів, інструментальників, хореографів та представників циркового мистецтва.  А головував у журі знаменитий український хореограф Григорій Чапкіс. Всього у фестивалі було представлено 126 номерів. 
Ладижинська учасниця, яка була єдиною  з нашого міста,  виступила під шостим номером. Юна музикантка представила на розсуд журі фортепіанну п’єсу «Італійська полька» Рахманінова.  І, незважаючи на те, що поділу на вікові категорії не було передбачено, і свої номери представляли і діти, і молоді музиканти, -  п’ятикласниця Катерина Грабар  підкорила своєю майстерністю і посіла друге призове місце! Призерці вручили диплом, кубок і спеціальний нагрудний знак призера  Всеукраїнського фестивалю «Перлина Карпат». 
Талановита піаністка - учениця 5-Б класу Ладижинської  ЗОШ №2, у музичній школі навчається 4 роки, спочатку навчалась по класу вокалу,  і додатково – на фортепіано. Коли вчителька із фортепіано та мама і бабуся побачили, що дівчинка більше тягнеться грати, - перевели  її на основну спеціальність - фортепіано. А нещодавно вона взяла  ще додатковий інструмент - бандуру.
Вчителька і наставник Катерини – Наталія Нарожна, яка вміло розкрила здібності своєї учениці, розвиває і всіляко заохочує її у навчанні. Хоча, як говорить Ніна Бурлаченко, бабуся юної музикантки, - у Катрусі просто неймовірна працелюбність і  її не потрібно змушувати – кожну вільну  хвилину вона використовує, щоб вдосконалити свою фортепіанну техніку, грає вдома,  і їй це дуже подобається.  Дуже багато значить вплив вчительки на ученицю, її ставлення до музичного потягу, бажання розвиватися і головне – щоб був позитивний контакт «вчитель - учень».
За словами Ніни Бурлаченко, у Наталії Нарожної склався чудовий контакт з дівчинкою. І це дуже позитивно впливає на результат.
«В Каті дуже з нею гарний контакт. Я так вважаю, що через цей контакт  в неї все виходить.  От я так вважаю.  Якщо б, наприклад, дати їй  другого педагога , я не знаю, може, так би і було, а можливо  - так би і не було.  Нарожна в самий перший рік побачила, що  там щось можна робити з цією дитиною.  Але ще другий рік вона ще ходила  на загальне  фортепіано. Тому що це одна година  на тиждень. То вона ще другий рік ходила  по одній годині, як додатковий і вокал. А тоді вже на третій рік Нарожна каже: «Давайте, вирішуйте, в неї все тут  добре виходить. » По тому, як вона вже пройшла,  її треба було ставити на другий клас музичної школи.  А вона каже «Вона тягне спокійно третій клас»,- ділиться з нами пані Ніна. 
Сама Катруся каже, що дуже любить грати на фортепіано, і участь у фестивалі «Перлина Карпат»  їй порадила Наталя Нарожна. 
«Я люблю грати на фортепіано. Наша вчителька дуже любить шукати конкурси і їздити на них. Одного разу вона знайшла його і хотіла відправити  відео. Але бабуся сказала, якщо це вагомий конкурс, то ми не будемо відсилати, а поїдемо. Ми цілий місяць вчили п’єсу і вийшло так, що ми туди потрапили»,- каже Катруся Грабар. 
За умовами конкурсу можна було зробити запис гри і відіслати, але мама і бабуся дівчинки сумнівалися, що у такому випадку судійство буде неупереджене і хотілося побачити усе вживу і щоб Катерина сама взяла участь у фестивалі. 
«Саме інструменталістів зараз дуже мало на конкурси їздить. Діти не хочуть сидіти, займатися музикою. Їм тяжко, їм краще на комп’ютері погратися. А це вже праця. Це вже важка праця. Коли я взнала, що цей конкурс буде, коли нам запропонували записати на диск… Мені це не підходить, я не люблю. Я люблю живе – і живе»,- каже Ніна Бурлаченко.
Участь у конкурсі «Перлина Карпат», крім визнання і чергового призового місця для Катерини стала подарунком від бабусі, для якої поїздка у Карпати виявилася ще й втіленням її давньої мрії. Як зізналася пані Ніна, вона давно хотіла побувати у горах, і тут така нагода випала. Враження в обох – неймовірні.
Катерина Грабар - не вперше бере участь у подібних заходах, вона має п’ять призових відзнак у різноманітних конкурсах, грала і в ансамблях, і сольні номери представляла.  У загальноосвітній школі їй теж усе дається з легкістю,  навчається на відмінно.  Але мріє бути музикантом.  
Зараз Катерина Грабар готується до участі у Львівському фестивалі «Українська коляда», який відбудеться  8 січня. І ще на один фестиваль дуже хочеться потрапити дівчинці – «Акорди Хортиці» у Запоріжжі. Цей фестиваль традиційно проходив до того, як у нашій країні розпочалися військові дії у зоні АТО. І відновиться він лише, коли в Україні настане мир. Тому для юної піаністки мрія якнайшвидше взяти участь у ньому – друга після того, щоб рідна країна стала вільною, неділимою і в Україну нарешті  прийшов мир
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...