• Главная
  • «Вінницярибохорона» заборонила вилов риби у місцях зимівлі
19:52, 2 ноября 2015 г.

«Вінницярибохорона» заборонила вилов риби у місцях зимівлі

З 1 листопада заборонено промисловий та любительський і спортивний вилов риби у найглибших місцях водойм – зимувальних ямах.

В таких місцях, за словами іхтіологів, оптимальні умови для зимівлі теплолюбивих видів риб таких як лящ, короп, лин, карась, білий амур. Тут безпечно, достатньо кисню, їжі. Тому у жовтні-листопаді риби починають групуватися в стада і концентруватися в цих найглибших місцях водойм.

Серед заборонених місць головний спеціаліст сектору іхтіології та регулювання рибальства «Вінницярибохорони» Катерина Лесніковська називає акваторію Південного Бугу від П'ятничан до Центрального мосту, а також акваторію від закінчення правобережної частини с. Стрижавка до окружного автодорожнього мосту.

На решті ділянок рибалити можна, але зимовими вудочками.

– Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не більше п'яти на рибалку, – повідомила Катерина Лесніковська. – Добова норма вилову риби становить 3 кг.

«Вінницярибохорона» закликала всіх рибалок-любителів дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства. Порушників суворо каратимуть. Відповідно до статті 85 частини 3 Адміністративного Кодексу України штраф за порушення правил рибальства становитиме від 2 до 10 неоподаткованих мінімумів. Крім того, браконьєру доведеться відшкодувати збитки.

– За одного виловленого судака доведеться сплатити 510 гривень, – зазначає Катерина Лесніковська. – За одного коропа (сазана) – 306 гривень, за одного сома – 425 гривень, за одну щуку – 340 гривень, за одного ляща – 170 гривень, за одного карасика або окуня – 17 гривень.

Заборона вилову риби у зимувальних ямах триватиме до початку нерестового періоду, який зазвичай починається 1 квітня.

«Вінницярибохорона» просить вінничан долучитися до охорони природних ресурсів водойм Вінниччини і повідомляти про факти браконьєрства на номери «гарячої» лінії Вінницярибоохорони. В робочий час з понеділка по четвер з 8.30 до 17.30, в п'ятницю з 8.30 до 16.30 за телефоном 67-12-34, у неробочий час та святкові дні за телефоном 67-12-40. Інформацію можна надсилати на електронну пошту: [email protected].

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...