• Головна
  • У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці
09:40, 3 листопада 2015 р.

У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці

Ще 50 років тому через нинішній центр села Вороновиця Вінницького району проходила залізнична гілка, завдяки якій жителі села могли потрапити до Вінниці, Гайворону та до Бердичева. Зараз від неї не залишилося майже ні сліду.


Вороновиця фото

Як повідомляє сайт vlasno.info журналіст вирішив дослідити це і відправився на місце, щоб знайти хоча б будівлю вокзалу колишньої вузькоколійної дороги.

Виходимо з автобуса на трасі Вінниця-Немирів і вирушаємо в село Вороновицю, яке починається відразу за трасою. Трохи пройшовши вулицею натикаємося на поле, де, судячи по картах, проходила вузькоколійна залізниця.

Виходимо з автобуса на трасі Вінниця-Немирів і вирушаємо в село Вороновицю, яке починається відразу за трасою. Трохи пройшовши вулицею натикаємося на поле, де, судячи по картах, проходила вузькоколійна залізниця.

Зліва знаходиться вулиця, яка імовірно вела до вокзалу. У тому, що наше припущення виявилося правильним, доводить назва вулиці — Привокзальна.

Пройшовши трохи по вулиці, ми натикаємося на занедбаний будинок

Зайшовши всередину, виявляємо стару піч, на затворі якого вибито клеймо Прилуцького чавуноливарного заводу.

У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці, фото-1

Обстежуючи будівлю, приходиш до висновку, що це будівля колишнього залізничного вокзалу. Тут був невеликий зал очікування, касове вікно і в кожній кімнаті по пічці.

У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці, фото-2

На місці залізниці зараз знаходяться дрібні підприємства. Тільки залишився один невеликий ангар дореволюційної споруди, який нагадує нам про залізничне минуле цих місць.

У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці, фото-3

Так само поруч вдалося виявити кам'яну кладку, яка була на залізничному переїзді.

У пошуках вокзалу неіснуючої вузкоколійної залізниці, фото-4

– Я живу в цьому селі десь 10 років. Чув, що тут колись була залізниця, але ніколи цим не цікавився, –каже місцевий житель Володимир.

Історія цієї залізниці вельми цікава. Побудували її в кінці XIX століття. Розібрали в 1960-х роках, у зв'язку з будівництвом стандартного залізничного полотна. Звідси вузькоколійка йшла на Гайворон, де ще існує вузькоколійний залізничний транспорт. Направлення на Вінницю було тупиковим. У селі Гуменне, яке знаходиться між Вінницею і Вороновицею був поворот на Турбів і звідти через Калинівку можна було дістатися до Бердичева. Зараз цієї гілки немає взагалі..

– Подейкують, що з Немирова до Бердичева добиралися цією гілкою цілу добу. Паровози по ній ходили зі швидкістю максимум 20 км / г. Стоянки на станціях були тривалі. Так що приблизно 150 кілометрів поїзд не поспішаючи долав майже за добу, – каже краєзнавець Вадим Постернак.

Зараз поїзд на лінії Вінниця-Гайворон скасували в 2013 році. Безліч сіл залишилися без транспортного сполучення. Будемо сподіватися, що це потяг повернуть знову.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...