• Головна
  • Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство
17:12, 3 листопада 2015 р.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство

До останнього часу не всі вінничани знали про існування у місті підприємства «Геосистема», яке наразі стало скандально відомим через намагання посадовців зі столиці змінити його директора.

Вінницьке науково-виробниче підприємство «Геосистема» є дійсно унікальним, адже більше двох десятиліть успішно займається розробкою та виробництвом обладнання та програмного забезпечення для цифрової фотограмметрії та картографії. Підприємство є державним і відноситься до структури «Держгеокадастру». За роки свого існування вінничани не лише створили унікальні прилади для цифрової аерофотозйомки та картографії, але й успішно продають свою продукцію в 53 країни світу, конкуруючи з такими фірмами, як «Leica» та «Carl Zeiss». Підприємство експортувало продукції на 20 мільйонів доларів США, даючи прибутки до бюджету та забезпечуючи роботою вінничан.

Нагороди і дипломи компанія отримує за свої розробки з усього світу. Є подяки і від військово-повітряних сил США і України, від військового аташе Китаю. Високоточні оптичні придади "Геосистеми" використовують на всіх континетах, зокрема, у США та Канаді.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-1
Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-2
Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-3

«Геосистема» вижила в найгірші часи економіки країни, за різних політичних режимів і зараз, здавалося б, могла б лише збільшувати свої здобутки. Але не дають.

Проблеми почалися цьогоріч із закінченням строку контракту із діючим директором підприємства Віктором Маловим, який був одним із засновників виробницва і беззмінно ним керував всі ці роки. Київське керівництво «Держгеокадастру» повідомило, що відтепер директора обиратимуть на конкурсній основі.

-  Жодних проблем у конкурсі не має. Колектив, як і сам директор були готові до того. Віктор Малов підготував документи на конкурс, а до його проведення в.о. директора став його перший заступник Валерій Гайда. Але київське керівництво з незрозумілих причин призначило на цю посаду свою людину, яка не має ні відповідної освіти, не є нашим працівником, ані фахівцем, і навіть допусків секретності не має, про що не могли не знати у Києві, - розповідає нинішній в.о. директора НВП «Геосистема» Андрій Ксьондзик.

Колектив, який до цього спокійно спостерігав за процесами переобрання керівництва, буквально вибухнув. Новопризначеного ставленика з Києва не пустили на підприємство, а працівники вийшли на акцію протесту до облдержадміністрації.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-4

Завдяки втручанню обласної влади ситуацію тимчасово вдалося владнати. Представники «Держгеокадастру» відкликали своє рішення і в.о. директора став працівник підприємства Андрій Ксьондзик, який керує ним до проведення конкурсу.

Здавалося б, жодних проблем немає і залишилося дочекатися конкурсу. Те, що альтернативи Віктору Малову немає, впевнений весь колектив. Адже Малов не лише керівник, але й науковець, який є розробником багатьох унікальних приладів, які випускає «Геосистема». Працівники пообіцяли, що чекатимуть, і більше жодних протестних настроїв та акцій не влаштовуватимуть.

Але останнім часом у вінницьких ЗМІ почалася буквально інформаційна атака на підприємство. Малова звинувачують у корупції, відмиванні коштів тощо.

- Є чи ні корупція на підприємстві, вирішують компетентні органи. Якщо є, нехай доводять. Але три місяці тому у нас була велика аудиторська перевірка, організована «Держгеокадастром», яка жодних порушень, а тим більше корупційних дій керівництва не виявила, - зазначив Анрдій Ксьондзик.

Колектив такі інформаційні викиди сприймає не без гумору. Всі брудні випади у пресі роздруковані і вивішені на стенді у холі підприємства.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-5

На думку керівництва «Геосистеми» така ситуація розхитує стабільну роботу підприємства. Адже є напрацьовані контракти. Зараз готова продукція на відправку у Китай на 250 тисяч доларів.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-6

Є домовленості про встановлення з 2016 року вінницького високоточного обладнання на літаки у Збройних силах України. Адже таке обладнання вже пройшло  випробування в зоні АТО. Замовники, які купують продукцію «Геосистеми», зацікавлені у стабільності підприємства. І саме її зараз підривають, до того ж руками державних чиновників із «Держгеокадастру».

Конкурс на призначення нового директора «Геосистеми» відбудеться завтра, 4 листопада, у Києві. Працівники підприємства очікують, що здоровий глузд державних мужів переможе і керівником знову буде Віктор Малов. Якщо ж ні, то гарантій того, що підприємство стабільно працювати далі немає.

Колектив в очікуванні. Люди стверджують, що підуть з роботи разом зі своїм керівником. Для такого підприємства, де кожен працівник є унікальним, адже для підготовки спеціаліста потрібно 7-8 років, - це рівнозначно ліквідації. Люди не знають, чого чекати від завтрашнього дня.

Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-7
Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство, фото-8
eT_AU20GlWKywc_fPZ1Y2k8vn0HgnclpCcy0FqBwR1c,QM2DoiZe4W4mv35u-f5EUF2bOy2_DZ7GAqEY9j39PJg,jWsANcjR-p-P1jKGJ9HI5fboQW_P1Mj2nTUDDBYGQ_8

eT_AU20GlWKywc_fPZ1Y2k8vn0HgnclpCcy0FqBwR1c,QM2DoiZe4W4mv35u-f5EUF2bOy2_DZ7GAqEY9j39PJg,jWsANcjR-p-P1jKGJ9HI5fboQW_P1Mj2nTUDDBYGQ_8

sgF6X6pRm5Twxu__-_sJKsNWfVW0b-zsXLPGH8WzrTM,ZlVFksQgOfE_JyVrtIt4b9a4rDelDgTUHfG9Xhc8cfI,QzesLrEwb2X2HUu_6sLGTpLMXp9Xfmg3OvNvFQFmE3s

sgF6X6pRm5Twxu__-_sJKsNWfVW0b-zsXLPGH8WzrTM,ZlVFksQgOfE_JyVrtIt4b9a4rDelDgTUHfG9Xhc8cfI,QzesLrEwb2X2HUu_6sLGTpLMXp9Xfmg3OvNvFQFmE3s

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...