Рейдери хочуть знищити унікальне вінницьке підприємство

До останнього часу не всі вінничани знали про існування у місті підприємства «Геосистема», яке наразі стало скандально відомим через намагання посадовців зі столиці змінити його директора.

Вінницьке науково-виробниче підприємство «Геосистема» є дійсно унікальним, адже більше двох десятиліть успішно займається розробкою та виробництвом обладнання та програмного забезпечення для цифрової фотограмметрії та картографії. Підприємство є державним і відноситься до структури «Держгеокадастру». За роки свого існування вінничани не лише створили унікальні прилади для цифрової аерофотозйомки та картографії, але й успішно продають свою продукцію в 53 країни світу, конкуруючи з такими фірмами, як «Leica» та «Carl Zeiss». Підприємство експортувало продукції на 20 мільйонів доларів США, даючи прибутки до бюджету та забезпечуючи роботою вінничан.

Нагороди і дипломи компанія отримує за свої розробки з усього світу. Є подяки і від військово-повітряних сил США і України, від військового аташе Китаю. Високоточні оптичні придади "Геосистеми" використовують на всіх континетах, зокрема, у США та Канаді.

«Геосистема» вижила в найгірші часи економіки країни, за різних політичних режимів і зараз, здавалося б, могла б лише збільшувати свої здобутки. Але не дають.

Проблеми почалися цьогоріч із закінченням строку контракту із діючим директором підприємства Віктором Маловим, який був одним із засновників виробницва і беззмінно ним керував всі ці роки. Київське керівництво «Держгеокадастру» повідомило, що відтепер директора обиратимуть на конкурсній основі.

-  Жодних проблем у конкурсі не має. Колектив, як і сам директор були готові до того. Віктор Малов підготував документи на конкурс, а до його проведення в.о. директора став його перший заступник Валерій Гайда. Але київське керівництво з незрозумілих причин призначило на цю посаду свою людину, яка не має ні відповідної освіти, не є нашим працівником, ані фахівцем, і навіть допусків секретності не має, про що не могли не знати у Києві, - розповідає нинішній в.о. директора НВП «Геосистема» Андрій Ксьондзик.

Колектив, який до цього спокійно спостерігав за процесами переобрання керівництва, буквально вибухнув. Новопризначеного ставленика з Києва не пустили на підприємство, а працівники вийшли на акцію протесту до облдержадміністрації.

Завдяки втручанню обласної влади ситуацію тимчасово вдалося владнати. Представники «Держгеокадастру» відкликали своє рішення і в.о. директора став працівник підприємства Андрій Ксьондзик, який керує ним до проведення конкурсу.

Здавалося б, жодних проблем немає і залишилося дочекатися конкурсу. Те, що альтернативи Віктору Малову немає, впевнений весь колектив. Адже Малов не лише керівник, але й науковець, який є розробником багатьох унікальних приладів, які випускає «Геосистема». Працівники пообіцяли, що чекатимуть, і більше жодних протестних настроїв та акцій не влаштовуватимуть.

Але останнім часом у вінницьких ЗМІ почалася буквально інформаційна атака на підприємство. Малова звинувачують у корупції, відмиванні коштів тощо.

- Є чи ні корупція на підприємстві, вирішують компетентні органи. Якщо є, нехай доводять. Але три місяці тому у нас була велика аудиторська перевірка, організована «Держгеокадастром», яка жодних порушень, а тим більше корупційних дій керівництва не виявила, - зазначив Анрдій Ксьондзик.

Колектив такі інформаційні викиди сприймає не без гумору. Всі брудні випади у пресі роздруковані і вивішені на стенді у холі підприємства.

На думку керівництва «Геосистеми» така ситуація розхитує стабільну роботу підприємства. Адже є напрацьовані контракти. Зараз готова продукція на відправку у Китай на 250 тисяч доларів.

Є домовленості про встановлення з 2016 року вінницького високоточного обладнання на літаки у Збройних силах України. Адже таке обладнання вже пройшло  випробування в зоні АТО. Замовники, які купують продукцію «Геосистеми», зацікавлені у стабільності підприємства. І саме її зараз підривають, до того ж руками державних чиновників із «Держгеокадастру».

Конкурс на призначення нового директора «Геосистеми» відбудеться завтра, 4 листопада, у Києві. Працівники підприємства очікують, що здоровий глузд державних мужів переможе і керівником знову буде Віктор Малов. Якщо ж ні, то гарантій того, що підприємство стабільно працювати далі немає.

Колектив в очікуванні. Люди стверджують, що підуть з роботи разом зі своїм керівником. Для такого підприємства, де кожен працівник є унікальним, адже для підготовки спеціаліста потрібно 7-8 років, - це рівнозначно ліквідації. Люди не знають, чого чекати від завтрашнього дня.

eT_AU20GlWKywc_fPZ1Y2k8vn0HgnclpCcy0FqBwR1c,QM2DoiZe4W4mv35u-f5EUF2bOy2_DZ7GAqEY9j39PJg,jWsANcjR-p-P1jKGJ9HI5fboQW_P1Mj2nTUDDBYGQ_8
sgF6X6pRm5Twxu__-_sJKsNWfVW0b-zsXLPGH8WzrTM,ZlVFksQgOfE_JyVrtIt4b9a4rDelDgTUHfG9Xhc8cfI,QzesLrEwb2X2HUu_6sLGTpLMXp9Xfmg3OvNvFQFmE3s
i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
51 просмотр в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Работники киевского СБУ по решению Печерского суда  Киева именно в эти минуты проводят обыск в офисе компании LetyShops на проспекте Юности в Виннице.Об этом сообщают представители Vinnytsia IT-Association и отмечают, что находятся на месте происшествия. Детали обещают сообщить позже, уточняя, что работники СБУ не предоставили никаких разрешительных документов на обыск. Представители СБУ закрыли директора и владельца "Letyshops" Игоря Гнатовского на его же...
Происшествия
В Винницком учреждении исполнения наказаний №1 повесился мужчина.  Как сообщил начальник Центрально-Западного межрегионального управления по вопросам исполнения уголовных наказаний и пробации Министерства юстиции Украины Василий Дремлюга, по факту смерти пожизненно осужденного проведут служебную проверку.Осужденный повесился на веревке, которую сделал из одежды. Самоубийство произошло тогда, когда двое других пожизненных пошли на прогулку."Когда вернулись,...
Общество
Утром 14 ноября на ул. Соборной в Виннице упала старая липа. Дерево упало возле синагоги, сообщает на своей странице в facebook Ирина Кошельник. Из фотографий Ирины видно, что ствол лег на тротуар, поэтому движение транспорта не было затруднено. Зато дерево мешало движению пешеходов. По состоянию на 9 часов утра службы не устранили аварийную ситуацию.
Криминал
Винницкой местной прокуратурой направлено в суд обвинительный акт по обвинению молодого парня в приобретении и хранении особо опасных наркотических средств и психотропных веществ в особо крупных размерах.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.По версии стороны обвинения, для получения дополнительного заработка злоумышленник совмещал работу ди-джея в нескольких популярных развлекательных заведениях областного центра с распространением с...
Общество
Морозы и снегопады зимой становятся злейшими врагами для бездомных животных. Как сообщалось ранее, депутаты Винницкого горсовета не предоставили бездомным котам статус полноправных жителей города, поэтому беспрепятственного доступа в подвалы многоэтажек зимой котам не будут.Помочь бездомным пережить холод взялись зоозащитники. Во дворах многоэтажек они начали мастерить теплые домики для кошек. Такой домик из пенопласта на днях установили в одном из дворов...
Общество
В микрорайоне Вишенка обустроили еще одну спортивную площадку - такую, как строим по всему городу. Об этом на своей странице в Фейсбук сообщил Сергей Моргунов.Она находится по улице Стельмаха. Здесь созданы современные условия, чтобы жители близлежащих домов могли заниматься на открытом воздухе. На площадке установили тренажеры и уличную мультифитнес станцию.Элементы изготовлены из качественных и устойчивых к погодным условиям материалов, к тому же они ант...
Бизнес
У г.Погребище продолжается строительство фотогальванической электростанции в рамках проекта, который финансирует Европейский банк реконструкции и развития. Банк предоставил 10-летний кредит украинскому энергетическому холдингу KNESS Group. Компания, кроме солнечной станции в Погребище, строит такие же энергообъекты в Ильинецком и Тульчинском районах. В Погребище новая электростанция должна работать с общей мощностью 9,5 МВт. Сейчас на строительстве объекта...
Общество
В церкви 14 ноября почитается память двух братьев по имени Дамиан и Косма (Демьян и Кузьма). Они рано остались без отца, а воспитанием детей занималась мать. Кузьму и Демьяна отдали научиться лекарскому делу. Они вели праведный образ жизни, за что Господь наградил их даром исцеления больных и немощных. За помощь братья никогда не брали денег, за что в народе их прозвали бессребрениками. Демьяна и Кузьму в народе считали покровителями ремесел, брака и семей...
Общество
Овцам, которых две недели держали в порту в Одесской области без еды и воды, волонтеры нашли новый приют. Где и в каких условиях будут жить животные – видели журналисты “Сегодня”. Теперь спасенные овцы будут жить в 15 километрах от Одессы, в ангарах на территории гостиничного комплекса. Ближайший месяц овцы будут находиться на карантине, а специалисты возьмут у животных анализы крови, чтобы убедиться, что они не инфицированы. Кроме того, на днях ветеринары...