• Головна
  • Боржник, якого виселили з квартири, помер у лікарні
17:55, 3 листопада 2015 р.

Боржник, якого виселили з квартири, помер у лікарні

У лікарні помер боржник «ПриватБанку» Володимир Волощак, якого разом із сім’єю виселили з квартири. Що тепер зробить банк з його боргом – «почепить» на дітей, чи візьме на себе?

Без надання іншого житла - означає на вулицю

- Хоч як було скрутно, але дружина і діти все одно потроху сплачували банку, - розповідав по телефону журналісту RIA пан Володимир. - Щоправда, меншими частками, аніж передбачено договором. Дружина поїхала на заробітки у Москву, донька – у Китай. Сподівалися, що зуміють виплутатися з боргового зашморгу.

Сім тисяч доларів залишалося повернути банку, щоб закрити кредит. Здавалося б, не така вже й велика сума. Але якщо чоловік лежить прикутий до ліжка і  потрібні кошти на його лікування, дружина і донька не мають постійних заробітків, а син не працює, бо неповнолітній, то ситуація ускладнюється у стократ. Тим часом банк продовжував нараховувати заборгованість, а також пеню. Разом з цими нарахуваннями набігло 23 тисячі доларів.

У жовтні настав той день, коли у квартиру постукали представники банку і Державної виконавчої служби. Дома знаходився тільки лежачий інвалід. Діти, за їхніми словами, в той час перебували за межами міста. Сусіди горою стали на захист пана Володимира.

- У них дуже гарна сім’я, - розповіла журналісту RIA одна із сусідок на ім’я Ірина. – Дружна, працьовита. А дітки які виховані. Якби не біда з Володимиром, якби не той клятий долар, все було б по-іншому. 

За словами співрозмовниці, виселяти сім’ю з квартири прибули понад десять «братків». Жінка не без здивування говорить: «Де таких беруть?»

Каже, сусіди їх не злякалися: «Тут такий ґвалт стояв, що його було чути не тільки у будинку, а й на весь двір. Що їм наші крики? Зламали замоку, сусіда посадили на візок і повезли. Куди? Сказали, що в лікарню. Як потім ми дізналися, спочатку поклали в ендокринний диспансер, а потім перевели у першу міську лікарню. Там він і помер. Діти десь туляться у родичів, добре, що ті прийняли їх. Дружина знову подалася на заробітки»

Виселення відбувалося на підставі рішення суду за позовом «ПриватБанку». Принаймні так пояснила ситуацію представник Державної виконавчої служби Меланія Малова.

- Є рішення про виселення чотирьох осіб з квартири, яка знаходиться по вулиці Пирогова 117-А,  №65, - каже пані Малова. - Без надання їм іншого житла. Ми тільки виконуємо рішення суду.

Навіть кота не могли забрати

- Банк запропонував боржнику вигідний для нього варіант погашення заборгованості, - повідомила керівник прес-служби Вінницького відділення «ПриватБанку» Ірина Ярошинська. - Згідно з рішенням суду банк продає квартиру, забирає частку боргу, решту суми повертає боржнику. Наскільки мені відомо, пан Волощак погодився на таку пропозицію.

23-річна донька пана Володимира Олена підтвердила цей факт. Дівчина сказала, що сама шукає покупця. Бо не була упевнена, що банк може продати житло за безцінь. Сусіди повідомляли їй, нібито приходили дивитися квартиру дехто з банківських працівників.

Після виселення сім’ї з квартири, у ній постійно знаходилися невідомі нам люди.

-Вони не впускали нас з братом у квартиру, - розповідає донька Володимира Олена. – Ми хотіли забрати свої документи, деякі речі, бо ж коли батька не виселяли, нас не було дома, тому навіть документи не змогли забрати. Коли б не прийшли – рано, вдень чи увечері, вони постійно знаходилися у квартирі. Ми дзвонили – нам не відчиняли. Ми просили через двері, щоб хоча б кота випустили. Навіть на це прохання не реагували. Що за люди? Не знаю, чи давали йому їсти, чи ні. 

За словами пані Олени, у квартирі день і ніч чергували банківські працівники. Керівник прес-служби банку Ірина Ярошинська заперечила цей факт. Вона стверджує, що насправді чергують представники Державної виконавчої служби.

Після походів у банк і Державну виконавчу службу, врешті-решт, пані Олені вдалося забрати документи. За її словами, кіт,я к побачив гостю, вистрибнув на руки і не злазив з них.

- Поки що ми проживаємо у родичів, - каже Олена. – Розумію, що надовго затримуватися неправильно. Шукаю роботу. Як тільки стану отримувати зарплату, будемо винаймати житло.

На кого  перепишуть борг?

Ховали Володимира Волощака з лікарні. Організувати похорони допомогли сусіди. Олена каже, що мама не змогла приїхати. У Москві, де вона працює, запровадили для українців нові правила в’їзду. Якщо вона перетне кордон, назад можуть не впустити. Тоді ще й вона залишиться без роботи.

Як тепер, після смерті боржника, бути із поверненням банку заборгованої суми? Запитувати про таке у дітей у дні їхньої скорботи за батьком було б нетактовно. Керівник перс-служби Ірина Ярошинська так пояснила ситуацію:

- Якщо хтось з членів сім’ї покійного Володимира Волощака заявить про своє право на спадок квартири, то борги перейдуть на нього, - каже пані Ірина. – якщо відмовляться від житла, то погашенням заборгованості займатиметься банк. Зробити все це, згідно з чинним законодавством, можна буде через шість місяців після смерті боржника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...