• Головна
  • «Якщо держава не допомагатиме, то швидко не буде кому сіяти хліб», — фермер
18:52, 3 листопада 2015 р.

«Якщо держава не допомагатиме, то швидко не буде кому сіяти хліб», — фермер

На Вінниччині завершується жнивна кампанія. А також іде інтенсивна робота з посіву озимих зернових. Про це сьогодні на всеукраїнській селекторній нараді розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Микола Неїлик.

Так, в області намолотили близько 3,7 мільйонів тонн зерна. Кукурудзу зібрали майже на 90% площі. За словами Миколи Неїлика, планується завершити збір кукурудзи за 5 днів.

Озимих зернових на Вінниччині посіяно на площі 385 тис. га, або 104% до прогнозу. Так, за його словами отримано сходів на 83,2% площ. В доброму стані перебуває 37,9 % сходів, в задовільному — 46,7 %, слабкі і зріджені – 15,4%. Ріпак засіяли на переважній більшості площ, але в доброму стані знаходиться близько третини сходів.

— Стосовно завершення копки цукрових буряків, то технічні можливості дозволяють їх викопати за три дні. Але враховуючи реалії цього року, копка і транспортування на цукрові заводи відбувається по мірі їх переробки» – зазначив Микола Неїлик.

Водночас самі фермери неодноразово зізнавалися, що і посівна, і жнива цього року були для них важкими перш за все у матеріальному плані.

— Дуже великі затрати ідуть на паливно-мастильні матеріали, — говорить фермер із Теплицького району Володимир Токарчук. — А у банках дуже великі відсотки. У мене збір урожаю вже завершився іде оранка. Прибутку я ще не рахував, але бачу, що вийду приблизно в нуль. За таких обставин розвиватися дуже важко. Якщо держава не виділятиме дотацій на розвиток сільського господарства, то скоро просто не буде кому вирощувати хліб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...