• Головна
  • Міліції не буде. Правозахисники чекають на правовий апокаліпсис
19:28, 3 листопада 2015 р.

Міліції не буде. Правозахисники чекають на правовий апокаліпсис

У суботу, 7 листопада, набуває чинності закон України «Про національну поліцію» і де-юре з цього дня міліція перестає існувати. Але людей у старій формі ще будемо бачити не один місяць. У них перехідний період. Тим часом правозахисники пророкують правовий апокаліпсис


«Ніхто не перейде автоматично з міліції в поліцію!» – писав у Фейсбуку міністр МВС Арсен Аваков, коли повідомляв про набрання чинності закону України «Про національну поліцію” і пояснював, що міліціонер може стати поліцейським тільки на конкурсній основі або після переатестації.

Натомість, як розказали RIA працівники обласного управління внутрішніх справ, їм пояснили інакше. Сказали, що усіх переводять в поліцію за рапортом, а вже потім «проженуть» через переатестацію.

Але пройти перевірку придатності для служби в поліції – не означає залишитися на старому місці. Штатних розкладів ще немає. Тож чи для всіх сьогоднішніх міліціонерів знайдуться місця у реформованих підрозділах – правоохоронці мучаться у здогадках.

- Припустимо, у відділі десять людей, а прийде «штатка» на вісім. Що робити тим двом, які пройшли переатестацію, а посади вже немає? – не розуміють сьогодні міліціонери.

В управлінні на Театральній, 10 запланували на кінець тижня нараду. Тоді, сподіваються міліціонери, керівники більш чітко роз’яснять їм перспективи.

Процес – три місяці  
А поки що співробітникам сказали, що із 7 листопада починається перехідний період. Триватиме він три місяці. За цей час мають провести атестації і конкурсні набори. Окремі підрозділи атестуватимуть у Києві (якщо підпорядкування Нацполіції). Для атестації більшості працівників будуть формувати комісії на місцях із представниками з міністерства (для підпорядкованих управлінню МВС).

- Одразу нам казали, що спершу призначать керівників поліцій, а потім уже буде підбір кадрів, - розказує «не для преси» співробітниця міської міліції. - Потім говорили, що прийде новий штатний розклад на кожний підрозділ, а потім призначатимуть керівників. Що буде і як – ніхто точно не знає. Чесно кажучи, вже перестала нервувати за переатестацію. Буде те, що буде.

Арсен Аваков для загалу писав у Фейсбуку, що перехідний період триматиме довше трьох місяців – щонайменше півроку. А показником реформування підрозділу в оновлений поліцейський стане нова форма на її працівниках.

Показник - форма
У поліцейську форму, яка вже шиється, переодягатимуть усіх переатестованих і новопризначених міліціонерів. Формений одяг для дільничних, криміналістів, слідчих, оперативних працівників відрізняється від форми патрульних. Для бійців спецпідрозділу поліції передбачили схожий до патрульних стиль. 

«Нову форму поліцейського, як і нові посадові оклади, будуть отримувати тільки реформовані підрозділи нової поліції і ті, що пройшли атестацію, - пише Аваков. - Тому, якщо побачите на вулиці людину в старій формі після 7 листопада – це значить, що або його підрозділ ще не пройшов процедури, або він сам ще не пройшов атестації. Не значить, що він поганий. Значить, що ще іде процес. І навпаки, поліцейський у новій формі буде представляти вже реформований підрозділ міліції. Це буде означати, що він пройшов переатестацію (або заново призначений по конкурсу)». 

Працювати вже зараз не всі хочуть
Якщо реформатори називають найближчі місяці повним перевантаженням правоохоронної системи, то правозахисники говорять – 7 листопада може початися правовий апокаліпсис. Разом із Законом «Про міліцію» втрачають чинність маса підзаконних актів. І коли відміняється закон – зникають і повноваження.  

А вінничанка Ірина Сачинська вже зараз пересвідчилася, що теперішні міліціонери ще до закону про поліцію втратили бажання працювати на повну силу.  

- Я дзвонила в райвідділ питати, чому мого сина, збитого на зупинці колишнім міліціонером, не приходить опитувати слідчий. Сварилася. Казала, що буду скарги писати, - розповідає жінка. – А у відповідь на це від чергового почула таке: «Що ви від нас хочете? Нас все одно всіх через тиждень розженуть»…  

Апокаліпсис вже почався?

На сайті МВС сьогодні розмістили новину про селектрону нараду, де говорили, що після ліквідації міліції люди не повинні зіткнутися з правовим вакуумом. Вирішили до 6 листопада призначити працівників чергових частин і слідчих підрозділів, щоб не порушувати право громадян на звернення до органів внутрішніх справ.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...