Відсутність щеплень від поліомієліту може завадити дитині відвідувати дитсадок в Ладижині

У Ладижині проводиться вакцинація дітей проти захворювання поліомієлітом.

Процес вакцинації проводиться наразі по всій Україні з метою захистити дітей від дикого поліовірусу. Збудник поліомієліту циркулює у природі і імунітету від  нього у людей немає. Захиститися від хвороби можна лише через щеплення. 
До 2015 року Україна вважалася країною, вільною від захворювання поліомієлітом у світовому масштабі. Та у серпні цього року кілька випадків захворювання на поліомієліт зареєстрували на Закарпатті. Випадки ці лабораторно і клінічно підтверджені, тому медики України та Європи забили тривогу. Варто зазначити, що поліомієліт – захворювання, яке дуже важко піддається лікуванню, нерідко несе за собою смертельні  наслідки, а ті, хто вижив, - на все життя залишаються інвалідами із обмеженням руху кінцівок. 
Діагностування та профілактика цього захворювання ускладнюється тим, що даний рід вірусів широко розповсюджений у навколишньому середовищі, тому його легко може підхопити дитина. Збудник поліомієліту - вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, або разом з немитими продуктами і виділеннями хворої людини. Вірус стійкий до низької температури, висушування, не розчиняється під впливом травних соків. Він здатний кілька місяців жити в молоці, овочах, у стічних водах і фекаліях
Збудник поліомієліту гине лише при тривалому нагріванні (від 30 хвилин) температурою до 56 градусів, та обробці дезінфікуючими засобами. Це єдиний спосіб обробки предметів побуту або продуктів, що виключає зараження.
За словами лікаря-педіатра Лідії Ратушняк, завідуючої дитячим відділенням Ладижинського ТМО, у зв’язку із тим, що в Україні виявили спалах захворювання поліомієлітом, - за ініціативою «Юнісеф» українська громада Канади виділила кошти на закупівлю спецвакцини проти поліомієліту для додаткової імунізації дітям України. 
«Вакцинація проводиться у три етапи. Перший етап – від двох місяців до шести років, другий етап – від двох місяців так само до шести років, і третій етап – від двох місяців до десяти років. Ті діти, які були щеплені за календарем, повинні так само отримати додаткову імунізацію для закріплення імунітету проти вірусу поліомієліту. Враховуючи, що поліомієліт можна попередити, але не можна його вилікувати. Діти, які перенесли поліомієліт, залишаються інвалідами на все життя. Це порушення рухомої функції однієї, двох, або всіх чотирьох кінцівок», - пояснює Лідія Ратушняк. 
За її інформацією, зараз у Ладижині у процес проведення вакцинації задіяні лікарі-педіатри, сімейні лікарі, середній медичний персонал лікарні, шкіл, дошкільних закладів, які пройшли спеціальні навчання. У місті сформовано спеціальні щеплювальні бригади, затверджені міськрадою, у які входять лікар та вакцинатори. 
Кількість вакцини проти поліомієліту у Ладижині розрахована на дітей віком від двох місяців до 10 років, враховуючи три етапи імунізації. Як пояснила лікар, старші діти менш вразливі до захворювання поліомієлітом, підлітки та дорослі мають вакцинний та набутий імунітет. 
Варто також додати, що протягом останніх двох років Україна взагалі не мала вакцини проти цього захворювання і багато дітей певного віку не мали щеплення. Тому зараз ці діти підлягають обов’язковій вакцинації. 
Діти, чиї батьки відмовляються робити щеплення  з релігійних чи інших міркувань, - будуть направлятися на спеціальні медичні комісії (ЛКК) ТМО, де проводитиметься обов’язковий  огляд за участю епідеміолога регіональної санітарно-епідеміологічної служби. Крім того, не щеплена малеча не буде допущена до відвідування дитячих садочків. 
«Враховуючи епідситуацію із поліомієлітом, діти, не щеплені проти поліомієліту, - не будуть допускатися до відвідування дитячого садочка. У місті є 8 дітей, у яких постійні протипокази. На них це не поширюються. Інші діти підлягають додатковій вакцинації. Батьки мають зрозуміти важливість цього заходу», - звертає увагу лікар. 
Зараз у Ладижині вже триває перший етап вакцинації, і проведено близько 40% щеплень. Як каже Лідія Ратушняк, перший етап закінчується за кілька днів, потім – перерва і починається другий етап щеплень. Першу вакцину щеплять методом ін’єкції,  повторну отримують крапельним шляхом – краплі у рот. Діти, які не відвідують дитячі садочки, - проходять щеплення у лікарні, в дитячому відділенні, інші діти проходять організовану вакцинацію у дитячих садках і школах. 
Вакцина проти поліомієліту – сертифікована, вироблена французькою фірмою «Сенафі пастер» і ніколи не викликає жодних побічних дій та ускладнень.
«Ніколи вакцина проти поліомієліту не викликала ні у кого ніяких побічних. Вакцина сертифікована, із сертифікатом, свіжа. Батьки завжди можуть подивитися сертифікат», -  каже Лідія Ратушняк. 
Наостанок вона звернулася до всіх батьків, які мають  дітей віком від двох місяців до 10 років, аби вони не зволікали і потурбувалися про їхнє здоров’я та майбутнє і прослідкували, аби діти пройшли всі потрібні етапи вакцинації. 
lada.fm
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
82 просмотра в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Вчера на Винниччине в городе Хмельнике собрали второй урожай молодого картофеля. Об этом на своей странице в Facebook написал общественный активист Виталий Дорох, сообщает сайт города Винницы 0432.ua.
Общество
4 ноября группа оперативных сотрудников СБУ и следователь по особо важным делам ГПУ провели обыски в винницком офисе кэшбек-сервиса LetyShops и квартире совладельца компании. Cиловики официально не пояснили причины визита. Mind выяснил подробности произошедшего.   Что инкриминируют? Источники из СБУ сообщили СМИ, что LetyShops «занимается антигосударственной деятельностью». Mind дважды просил  пресс-службу этого ведомства сообщить, по каким статьям заведен...
Культура
17 ноября начал работу Гогольфест в Виннице. Локацией для художественного события стал завод "Кристал" на улице 600-летия. Художники, театралы, музыканты, режиссеры из разных уголков Украины и мира попытались показать, какое оно настоящее, современное искусство.Фестиваль стартовал в 12:00. Авангардом мероприятия стали различные образовательные программы и лекции как для взрослых, так и для подростков. Air ГогольFest занял часть аудиторий Донецкого национал...
Общество
В Виннице произошел удивительный случай. Кошка во время пожара спасла жизнь своему хозяину – офицеру Службы спасения. Об этом сообщил пресс-офицер ГУ ГСЧС в Винницкой области Александр Кутовой на своей странице в Facebook, передает РБК Украина. фото героини «Бытует мнение, что писать о спасении братьев наших меньших является излишним. Мол, животные — не люди, и не стоят внимания. Однако недавно произошло чрезвычайное событие, которое, думаю, многих убедит...
Общество
Разговоры о переоборудовании транспортной системы начались еще в 2013 году. Именно тогда чиновники решили что в Виннице стоит внедрять электронный билет, так же как это сделали во многих европейских странах, об этом сообщает «vinnytsia-future.com.ua». Таким образом это дело по чуть-чуть набирала обороты. Уже в этом году определились с поставщиком для автоматизированной системы оплаты за проезд в общественном транспорте. Им стала чешская компания «Mikroelek...
Общество
Начальник Могилев – Подольского пограничного отряда полковник Юрий Василик прокомментировал расширение своего «хозяйства»: «Открытием еще одного отдела мы обязаны руководству Винницкой области. Благодаря финансовой поддержке областной власти нам удалось осуществить ремонт и обновление здания. Поэтому выражаю искреннюю благодарность за поддержку и помощь».   В ответ губернатор Валерий Коровий отметил: «Мы живем во время больших вызовов. И особое место в сис...
Культура
Вчера, 16 ноября, вечером возле Башни Артинова на Европейской площади установили странную инсталляцию под названием «Алиса». Объект представляет собой большой куб из фанеры, в котором есть вход. Попав внутрь - погружаемся в полную темноту. Однако в этой темноте кое-что есть.Автор проекта, художник Олег Усатюк, объяснил, что благодаря этой инсталляции винничане могут представить себя героями сказки.- Это не просто темный куб. Это - кроличья нора. Мы предлаг...
Криминал
Следователи местного отдела полиции сообщили о подозрении в занятии незаконным игорным бизнесом трем молодым винничанам. Запрещенным видом предпринимательства они, как уверяют правоохранители, зарабатывали около двух лет. Троице грозит штраф. Как отмечают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, речь идет об игорном клубе на ул. Киевской. По версии следствия, в арендованном помещении 24-летняя женщина, мужчины 33 и 34 лет под вывеской гослотерей пре...
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон заявил, что на Виннитчине верующие и духовенство не имеют однозначной позиции относительно объединительного процесса, который происходит в украинском православии.  Как рассказал иерарх, в областном центре больше сторонников московского патриархата, однако глубинка - за автокефальную церковь."Винница больше за "русский мир", как сейчас выражаются, а село – наоборот", - говорит митрополит Симеон. По его словам, в регионе...